• انتشار: 18 ژانویه 2018
  • ساعت: 17:32
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25773
پرینت

نشست ویژه سازمان ملل در مورد افغانستان بدون حضور افغانستان برگزار می شود

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور از اشتراک در نشست ویژه ای که در سازمان ملل متحد به منظور بررسی اوضاع افغانستان برگزار می شود، بخاطر تنش های موجود میان ارگ و جمعیت اسلامی خودداری کرد.

 

یک مقام ارشد به خبرگزاری فرانسه گفته است که آقای صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور بخاطر کمک به حل تنش های سیاسی بوجود آمده میان حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری از اشتراک در نشست ویژه سازمان ملل متحد در مورد افغانستان خودداری کرده است.

لازم به ذکر است آقای ربانی پیش از این نیز در حالیکه در سفری رسمی در خارج از کشور بسر می برد، پس از آنکه تنش ها میان عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری شروع شد، سفر خود را ناتمام گذاشته و به کشور بازگشت.

این تنش ها پس از آن صورت گرفت که ارگ ریاست جمهوری مدعی شد استعفا نامه ی عطا محمد نور از ولایت بلخ را پذیرفته و انجینر محمد داوود را جایگزین او کرده است.

این در حالیست که آقای عطا محمد نور می گوید که چند ماه پیش استعفا نامه اش را با قید پیش شرط هایی تسلیم رئیس جمهوری کرده است، و اکنون که این پیش شرط ها محقق نشده اند، استعفانامه ی او نیز اعتباری ندارد.

آقای عطا محمد نور از سال ۲۰۰۴ تاکنون در سمت والی ولایت بلخ بوده است.

کمال الدین حمید یک عضو برجسته حزب جمعیت اسلامی گفته است که حضور آقای صلاح الدین ربانی برای پیشبرد گفتگوها میان جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری الزامی است.

وی گفت: “هدف از ماندن آقای ربانی در کشور و حضور در این گفتگوها آرام ساختن مسالمت آمیز اوضاع کشور می باشد.”

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *