• انتشار: ۱۴ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۰:۲۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9193
پرینت
محمد رضا خوشک:

نشست مطبوعاتی مسئولان برشنا پیامی جز تفرقه افکنی ندارد

محمد رضا خوشک وطن دوست، نماینده مردم هرات در پیامی با انتقاد از مسئولان وزارت انرژی و آب و شرکت برشنا گفته است که نشست مطبوعاتی این مسئولان، پیامی جز اختلاف اندازی نداشت.

وی نشست خبری امروز مسئولان برشنا و وزارت انرژی و آب را “خاک به چشم مردم زدن” عنوان کرده است.

عصر امروز سه شنبه، مسئولان شرکت برشنا و وزارت انرژی و آب در یک نشست مطبوعاتی اعلام کردند که عبور خط برق از مسیر بامیان ممکن نیست.

علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب گفت که اگر مسیر سالنگ را تغییر بدهیم، نمی توانیم جواب مردمان ۱۲ ولایت دیگر را بدهیم. که این عمل به باور آقای خوشک نوعی تفرقه افکنی محسوب می شود.

نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان نیز همانند سایر معترضان از حکومت خواسته است که به خواست های مشروع مردم را در زودترین وقت برآورده کند.

آقای خوشک به مقام های حکومتی هشدار داده است که اگر به خواست های مشروع مردم بی اعتنایی کند، عواقب خطرناک آن بر عهده کسانی است که با این خواسته های مخالفت می کنند.

معترضان در نشست مطبوعاتی امروز به دولت ۷۲ ساعت مهلت داد که فیصله روز شنبه کابینه را تغییر دهد و مسیر انتقال برق را بامیان انتخاب کند.

آنان گفته اند که اگر به خواسته هایشان جواب مثبت داده نشود، تظاهراتی میلیونی راه اندازی می کنند و در مرحله بعد کارمندان از چارچوب دولت خارج می شوند.

اما در نخستین اقدام بعد از واکنش معترضان، مقام های دولتی –برشنا و انرژی و آب- گفتند که تغییر مسیر خط برق از سالنگ به بامیان ممکن نیست.

گفتنی است که شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس نیز حمایت خود را از انتقال برق از مسیر بامیان اعلام کرده اند.

ناهید فرید، دیگر نماینده مردم هرات گفته است که ” اگر در بی عدالتی ها بی طرف هستید، بدانید که جانب ستمگر را گرفته اید.” او از مردم خواسته که در برابر بی عدالتی ها قد علم کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *