• انتشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۰۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20728
پرینت

نشست دو هلیکوپتر خارجی در منطقه تحت تصرف طالبان توسط والی سرپل تایید شد

محمد ظاهر وحدت به نقل از فرماندهان پولیس و ارتش در خط نبرد، تایید کرد که دو فروند هلیکوپتر خارجی در منطقه تحت تصرف طالبان نشسته است.

آقای وحدت از مقام های دولتی خواسته که این رویداد را به صورت جدی بررسی کند.

هفته پیش برخی از اعضای شورای ولایتی و مردم محل گفته بودند که دو فروند هلیکوپتر در منطقه تحت تصرف طالبان نشسته است اما در آن زمان والی این گفته ها را تایید نکرد.

به نقل از پژواک، آقای وحدت والی سرپل که روز سه شنبه به منظور بررسی این موضوع، به خط مقدم نبرد در ولسوالی صیاد رفته بود، گفت که سربازان خط نبرد و فرمانده اردوی ملی در سرپل، این رویداد را تائید می کنند.

وی به نقل از سربازان و مسوولان اردوی ملی در این منطقه گفت که تا کنون مشخص نیست که این هلیکوپترها مربوط به کدام کشور بوده اند.

والی با ابراز نگرانی در این زمینه گفت: “این موضوع برای ما هم سؤال برانگیز است که طالبان، چگونه به امکانات نظامی دست می یابند؛ با وجود آن که به نیروی امنیتی هم از زمین وهوا امکانات مهیا می گردد، گاهی دچار مشکل می شوند؛ اما برای طالبان امکانات سیل آسا مهیا می شود. ما هم مشکوک هستیم که این همه امکانات ازکجا می شود.”

اسدالله خرم عضو شورای ولایتی سرپل نیز با ابراز نگرانی هشدار داد که چنانچه حکومت به مردم سرپل در پیوند به این موضوع وضاحت ندهد، بی باوری مردم به حکومت بیشتر می شود ومجبور خواهند شد خودشان وارد عمل شوند.

محمد علی حکیمی عضو دیگر شورای ولایتی سرپل گفت: “دولت مرکزی یا هیچ صلاحیت ندارد یا اینکه خود دولت شریک جرم است.”

وی افزود در صورتی که این موضوع حقیقت داشته باشد، فاصله مردم با حکومت بیشتر خواهد شد و مخالفان مسلح، بیشتر روحیه خواهند گرفت.

تا کنون قوماندانی نیروی حمایت قاطع(ناتو) که حریم هوایی کشور را کنترول می کنند، در این زمینه واکنش نشان نداده اند.

ادعای نشست هلیکوپترهای خارجی در مناطق تحت تسلط مخالفان مسلح، موضوع تازه ای نیست. این موضوع در چند سال گذشته بارها از سوی باشندگان وحتی شماری از مسوولان امنیتی برخی ولایات شمالی و همچنان جنوبی مطرح شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *