• انتشار: 16 ژانویه 2017
  • ساعت: 19:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17573
پرینت

نزدیک به ۵۰۰ افسر، از آکادمی پولیس، به سویه لیسانس، فارغ شدند

در محفلی که به مناسبت فراغت، این افسران در فرماندهی عمومی آکادمی پولیس برگزار شده بود، انجینیر محمد خان معاون ریاست اجرایی، دولت، سترپاسوال تاج محمد جاهد وزیر امور داخله، لوی پاسوال اکرام الدین یاور معین اداری وزارت امور داخله و معین وزارت تحصیلات عالی، اشتراک داشتند.

معاون ریاست اجرایی دولت، فراغت نزدیک به پنجصد افسر پولیس ملی را یک گام مهم و ارزنده در راستای تقویت نیروی پولیس ملی عنوان کرده و گفت که با فراغت افسران جوان و پیوستن آنان به صفوف پولیس ملی، این نیرو بیش از هر زمان دیگری قوی شده و عملکرد آنان در زمینه مبارزه با تروریزم و مبارزه با جرایم جنایی بهبود خواهد یافت.

وی از رشادت نیروی پولیس ملی در امر مبارزه با دهشت افگنی ستایش کرده و افسران تازه فارغ را تشویق کرد تا طبق قوانین نافذه کشور، وظایف و مکلفیت های خویش را به شکل بی طرفانه انجام داده و مصدر خدمت به مردم گردند.

سپس استرپاسوال تاج محمد جاهد، وزیر امور داخله کشور، پیرامون اهمیت فراغت این افسران از یک دوره تحصیلی چهارساله سخن گفته تصریح کرد که آموزش و ارتقای ظرفیت و توانمندی مسلکی نیروی پولیس ملی، یکی از اولویت های عمده کاری رهبری وزارت امور داخله بوده و این وزارت معتقد است که نیروی پولیس ملی افغانستان با گذشت هر روز مسلکی تر و توانمندتر شده و عملکرد شان در امر تامین امنیت، حاکمیت قانون و مبارزه با دهشت افگنی بهبود می یابد.

وزیر امور داخله، با یاد آوری از فداکاری های نیروی پولیس ملی کشور، در زمینه تامین امنیت و مبارزه با دهشت افگنی، گفت که با وجود تلاش های دشمنان افغانستان برای برهم زدن امنیت و آرامش مردم، نیروی پولیس ملی هر روز ظرفیت های خود را بالا می برند و توانمند تر از گذشته در جهت تامین امنیت و مقابله با گروه های تروریستی و تبه کار، ظاهر می شوند و به سوی یک آینده روشن گام برمی دارند.

وی توجه جدی به آموزش، از طریق بلند بردن ظرفیت نهادهای اکادمیک پولیس ملی و اعزام افسران جوان به خارج از کشور جهت فراگیری آموزش های مسلکی را بخشی از برنامه های استراتیژیک وزارت امور داخله عنوان کرده تصریح کرد که در این راستا پیشرفت های چشم گیری صورت گرفته است.

در همین حال، پاسوال عبدالجبارپردلی، قوماندان عمومی آکادمی پولیس، فراغت این افسران را یک دستآورد بزرگ به آکادمی پولیس عنوان کرده گفت که این نهاد آکادمیک، سالانه صدها افسر تحصیل یافته را تقدیم پولیس ملی افغانستان می کند که حضور آن به تقویت هرچه بیشتر این نیروها منجر می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *