• انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۱۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24476
پرینت

نزدیک به ۳۰۰ فرمانده طالبان در شش ماه سال جاری، به هلاکت رسیده اند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در شش ماه نخست سال جاری بیشتر از ۶ هزار عملیات راه اندازی کرده است که ۲۹۲ فرمانده محلی گروه طالبان به هلاکت رسیده اند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی، بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۲ میزان) در نشستی خبری، دست‌آوردهای ۶ماهه این وزارت را ارایه کرد و گفت که در شش ماه گذشته وزارت دفاع ملی توانسته ضربات کوبنده‌ی را به دشمن وارد و پلان‌های آنان را خنثی کند.

آقای وزیری افزود که در این مدت (اول حمل – ۳۱ سنبله) ۳۱۲۲ عملیات پلان‌شده‌ از سوی این وزارت راه‌اندازی شده‌است. همچنین قطعات کمندو ۳۰۹۰ عملیات را مستقلانه انجام داده‌اند.

او بابیان‌اینکه در اثر عملیات‌های راه‌اندازی شده به‌تعداد ۴۴۰ مراکز و مخفیگاه‌های تروریستی از بین رفته اضافه کرد که به‌هزاران نفر از هراس‌افگنان به‌شمول ۲۹۲ تن از فرماندهان آنان به‌ویژه ملا ملتان در فراه، گل حسن طارق در ننگرهار، حاجی فضل الله در میدان وردک، رحمن وزیر در کنر، مولوی قیام الدین در کندز، قاری معراج الدین در غور و ابوذر در پکتیا نیز کشته شده‌اند.

او یادآور شد که در کنار آن ۳۳۱ تن از هراس‌افگنان طالب از اول حمل تاکنون اسیر شده‌اند. همچنین ۲۳۹ عراده موتر و ۶۱۸ عراده موتر سایکل هراس‌افگنان مصادره شده‌است.

او بابیان‌اینکه نیروهای طالبان دیگر توان جنگ رو در رو را ندارند میخواهند گفت که روزهای سوال طالبان و دیگر گروه های تروریستی در کشور فرا رسیده است و ما برای تحقق این امر از هیچ سعی و تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وزیری علاوه کرد که عملیات‌های راه‌اندازی شده علیه داعش در اچین و پیچراگام ننگرهار نیز نتایج خوبی در پی‌داشت و ۱۲۲۲ تن داعشی به‌شمول ۱۲ تن از فرماندهان آنان در اثر این عملیات کشته‌شدند.

سخنگوی وزارت دفاع ملی تصریح کرد که نیروهای دفاعی کشور در شش ماه گذشته به تعداد ۶۵۵۸ حلقه ماین و ۱۱۲۲۹ کیلوگرام مواد منفجره را نیز کشف و خنثی کردند.

او تاکید کرد که آنان متعهد است تا به‌خاطر تامین امنیت عملیات‌های بیشتری را راه‌اندازی کنند.

وزیری همچنان در قسمت‌های از سخنان خود به‌استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان اشاره کرد و گفت که این استراتیژی همچنانکه روحیه جنگی سربازان افغان را افزایش داده، مورال جنگی مخالفین را نیز از بین‌ برده‌است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *