• انتشار: ۵ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۳۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23815
پرینت

نزدیک به ۲۰۰ تروریست در هرات طی ماه گذشته هلاک شده اند

مقام های دولتی در ولایت هرات می گویند که در جریان یک ماه گذشته نزدیک به دوصد تن از طالبان مسلح در درگیری با نیروی امنیتی در ولایت هرات کشته شده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات در یک نشست خبری روز شنبه ۴ سنبله گفت:” ماه اسد یکی از ماه های با دستاورد به نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و دفاعی در ولایت هرات بوده است”.

آقای فرهاد اضافه کرد، بیشترین شمار تلفات به طالبان مسلح در ولسوالی شیندند ولایت هرات وارد شده است. ” درین مدت (۱۹۳) تن از طالبان مسلح کشته و(۶۳) تن دیگر زخمی شده اند”.

بگفته سخنگوی والی هرات، درین ماه ده ها توطئه دشمن، حملات گروهی بر مراکز ولسوالی‌ها، ماین گذاری کنار جاده ها و حملات تروریستی یکی پی دیگری در شهر و ولسوالی ها خنثی شد.

سخنگوی والی هرات میگوید: طالبان چندین مرتبه قصد نمودند تا مرکز ولسوالی شیندند را تصرف نمایند، نه تنها به این هدف خود نرسیدند بلکه متحمل تلفات و خسارات سنگینی شدند.

از سوی دیگر گزارش هایی وجود دارد که درین مدت (۱۰) تن از منسوبان شجاع نیروی امنیتی و دفاعی نیز در درگیری شهید شده اند.

بر بنیاد معلومات مسئولان نیروهای امنیتی و دفاعی، در ماه اسد بیست میل اسلحه دشمن نیز کشف و از بیست حمله انفجاری جلوگیری شده است.

درین مدت سی و چهار تن از مجرمان جرایم جنایی و تروریستی نیز در ولایت هرات شناسایی و دستگیرشده اند. طرح ریزی و اجرای عملیات مشترک به منظور سرکوب هراس افگنان، افزایش هماهنگی بین نیروهای امنیتی، دفاعی و اطلاعاتی، جدیت مسئولان ملکی در ولایت هرات سبب افزایش موفقیت نیروهای امنیتی و وارد شدن تلفات سنگین به هراس افگنان بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *