• انتشار: 26 آگوست 2017
  • ساعت: 09:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23779
پرینت

نزدیک به ۲٫۵ هزار تن در دریای مدیترانه در سال جاری میلادی غرق شده اند

سازمان ملل متحد در گزارشی اورده است که در سال جاری میلادی (از اول جنوری تا ۲۱ اگست) ۲۴۱۰ تن که قصد مهاجرت به اروپا را داشتند، در دریای مدیترانه غرق شده اند.

در این گزارش امده است که این رقم نسبت به سال گذشته در همین دوره زمانی، ۳۲۱۶ تن غرق شده بودند. علت غرق شدن پناهجویان قایق های نامناسب قاچاقبران عنوان شده است.

به گزارش سازمان (آی او ام) تقریبا یک صد هزار مهاجر در سال روان خود را به ایتالیا رسانده و باقی به کشورهای یونان، اسپانیا و قبرس رسیده اند. گفته می شود، بیشتر آوارگانی که به اروپا آمده اند، از افریقا هستند.

سازمان ملل متحد همچنین در گزارش خود اورده است که شمار آوارگانی که در فاصله زمانی جنوری تا اگست سال روان از طریق بحیره مدیترانه به اروپا آمده اند، در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته به نیم کاهش یافته است.

به نقل از گزارش، از اوائل ماه جنوری تا ۲۳ اگست تقریبا ۱۲۱ هزار تن از طریق بحیره مدیترانه به اروپا آمده اند. این در حالی است که در سال گذشته شمار آن ها در همین دوره زمانی به ۲۷۲ هزار تن می رسید و به این ترتیب تعداد آن ها به نیم کاهش یافته است.

سازمان بین المللی مهاجرت، دلیل اصلی کاهش شمار مهاجران، مسدود شدن مسیر موسوم به بالقان توسط کشورهای مجاور می داند. آوارگان با استفاده از این مسیر خود را از یونان به کشورهای شمال اروپا می رساندند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *