• انتشار: 18 سپتامبر 2016
  • ساعت: 19:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13421
پرینت
وزارت صحت عامه:

نزدیک به ۱۰ هزار پرونده خودسوزی در کشور طی امسال به ثبت رسیده است

وزارت صحت عامه گفته است که طی سال میلادی جاری نزدیک به ۱۰ هزار پرونده خودسوزی در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

یک مقام ارشد وزارت صحت عامه به افانستان تایمز گفت “ما طی امسال ۲٫۰۱۶ دوسیه خوردن سم و همچنین ۹۵۵۵ پرونده خودسوزی را در سراسر کشور طی سال میلادی جاری به ثبت رسانده ایم.”

وی موارد متعددی را از دلایل اصلی این وقایع عنوان می کند.

برای مثال وی افسردگی را ۷۰ فیصد عامل این وقایع می داند، در حالیکه اضطراب را ۲۰ فیصد، ۱۸ فیصد را مسایل روانی و ۲ فیصد دیگر را مسایل دیگر در این رابطه اعلام می کند.

وی افزود که خودکشی و یا پرونده های آزار رسانی به خود یک معضل اجتماعی بوده و بخش صحی نتوانسته با این چالش به خوبی مقابله کند، از همین رو، نیاز است تا همگی در این راستا تلاش کنند.

به گفته این مقام دولتی، وزارت صحت عامه از روز جهانی جلوگیری از خودکشی با شعار “برخورد، درک متقابل و مراقبت تجلیل می کند.

وی همچنین افزود که وزارت صحت عامه تلاش خواهد کرد تا میان عموم در این زمینه اطلاع رسانی کند و از پیامدها و مسایل مرتبط با خودزنی و یا خودکشی مردم را اگاه سازد.

او گفت بنابه گزارش سازمان بهداشت جهانی سالانه بیش از یک میلیون تن در جهان جانشان را بخاطر اقدام های خودزنی و یا خود کشی از دست می دهند. .

براساس همین گزارش، در سال ۲۰۱۴، یک هزار و بیست و پنج نفر در افغانستان خودکشی کردند، که از این تعداد، ۶۴۳ تن زن و ۵۶۲ تن دیگر مردم بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *