• انتشار: ۱۹ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۴۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15233
پرینت

نزدیک به ۱۰ تُن مواد مخدر و مشروبات الکلی در تخار به آتش کشیده شد

معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله در همکاری مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، پس از صدور حکم محاکم اختصاصی نزدیک به ده تُن مواد مخدر را در ولایت تخار به آتش کشیدند.

خبرنامه ای که مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه مواد مخدر منتشر کرده گفته است این مقدار مواد روز دوشنبه با حضور نمایندگان مردم در شورای ولایتی و مسئولان مختلف حکومتی انجام شد.

به نقل از خبرنامه در این مراسم، مقدار ۶ کیلو گرام هیروئین، ۴۵۴ کیلوگرام مورفین، ۲۹۹۸ کیلو گرام تریاک، ۳۴۲ کیلوگرام چرس به آتش کشیده شده است.

همچنین مقدار ۱۲۱۸ کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد، ۸۰۰ لیتر اسید، ۴۳۰ لیتر مشروبات الکولی نیز توسط معینت مبارزه با مواد مخدر از بین برده شد.

معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله می گوید که این مقدار مواد طی عملیات های جداگانه از تاریخ سال ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۴ از ساحات مختلف توسط مدیریت پولیس مبارزه علیه مواد مخدر فرماندهی پولیس امنیه ولایت تخار کشف وضبط شده بود.

به گفته مسوولین مواد مخدر و مسکرات حریق شده مربوط به ۵۵۶ قضیه به مظنونیت ۵۷۴ تن به شمول چهار خانم بوده که پس از بازداشت مورد تعقیب عدلی وقضائی قرار گرفته اند.

این درحالیست که در جریان هفته جاری همچنان مقدار هنگفت از مواد مخدر و مسکرات در ولایت بدخشان حریق گردید و در پیوند به ۶۵ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخر ۶۵ تن به شمول یک خانم نیز دستگیر شده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *