• انتشار: ۲۰ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۲۷
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 21484
پرینت

نخست وزیر هند امادگی کشورش را برای تامین صلح در افغانستان اعلام کرد

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در حاشیه اجلاس شانگهای به محمد اشرف غنی گفته است که کشورش آماده است برای تامین صلح و امنیت افغانستان کمک کند.

آقای مودی عصر روز گذشته در شهر آستانه کشور قزاقستان با محمد اشرف غنی ملاقات کرد. دوجانب پیرامون موضوعات مختلف به‌ویژه مسایل امنیت و ثبات بحث و تبادل نظر کردند و برهمکاری‌های مشترک و نزدیک میان دو کشور تأکید ورزیدند.

نخست وزیر هند، به رئیس جمهوری گفته است که ما آماده هستیم در هماهنگی با شرکای خود به‌خصوص امریکا، افغانستان را در عرصۀ تأمین صلح و ثبات همکاری نماییم.

نخست وزیر هند همچنین در خصوص کنفرانس “پروسۀ کابل” گفت که کنفرانس مذکور با موفقیت برگزار شد و ما از برگزاری چنین کنفرانس‌ها به رهبری دولت افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌نماییم.

محمداشرف غنی رئیس جمهوری، از صدراعظم هند به‌خاطر ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان تشکر کرد و هند را کشور دوست با افغانستان دانست. وی  از دولت هند به‌خاطر همکاری‌های دوام‌دار با دولت و مردم افغانستان و نیز حمایت از “پروسۀ کابل” قدردانی کرد.

گفتنی است که محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری که به‌منظور اشتراک در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای در یک سفر دو روزه عازم آستانه پایتخت قزاقستان گردیده‌بود، شب گذشته به وطن برگشت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *