• انتشار: ۴ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۱۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 5456
پرینت

نخست وزیر هند از افغانستان به سوی پاکستان می رود

ناریندرا مودی نخست وزیری هند امروز جمعه بعدازظهر پس از اتمام سفرش در افغانستان به سوی لاهور پاکستان می رود تا با همتای پاکستانی خود دیدار کند.

آقای مودی پس از مراسم افتتاحیه ساختمان جدید شورای ملی افغانستان در صفحه تویتر خود نوشت “برای دیدار با همتای پاکستان خود نواز شریف در مسیرم به دهلی به سوی لاهور می روم.”

ناریندیرا مودی نخست وزیری هند پس از اتمام سفر دو روزه اش به مسکو امروز جمعه وارد کابل شد تا ساختمان جدید شورای ملی کشور را به همراه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور افتتاح کند.

آقای مودی امروز صبح همچنین در صفحه تویتر خود به مناسبت سالگرد ۶۶ سالگی محمد نواز شریف نوشت “برای آقای شریف عمری با سلامتی کامل از خدا می طلبم.”

گفتنی است که هند و پاکستان سال هاست که بر سر کنترول سرزمین های جامو و کشمیر با یکدیگر مجادله دارند و روابط این دو همسایه نیز در تیرگی کامل بوده است.

اما دیدار رهبران سیاسی دو کشور در شهر اولفای روسیه و در حاشیه کنفرانس تغییرات اقلیمی در پاریس سبب شد تا روابط دو کشور کمی رو به آرامی گراید و دو کشور تصمیم گرفتند تا اختلافات خود را از طریق گفتگو حل کنند.

در اوایل ماه جاری میلادی، سوشما سوارج وزیر امور خارجی هند گفت “تصمیم گرفته ایم از راه گفتگو اختلافات خود را حل کنیم زیرا گفتگو تنها راه حل برای از بین بردن تروریسم می باشد. اما می خواهیم روشن بسازیم همانطور که نخست وزیرمان نیز به وضوح گفته است که گفتگو با ترور همزمان پیش نمی رود. صدای گفتگو ها با صدای انفجار خفه می شود.”

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *