• انتشار: 28 ژانویه 2017
  • ساعت: 12:57
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18065
پرینت

نخست وزیر انگلیس: روزهای مداخلات در کشورهای خارجی تمام شده است

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس که به آمریکا سفر کرده است در گفتگو با نمایندگان جمهوری خواهان این کشور گفت که روزهای مداخلات در کشورهای خارجی تمام شده است.

خانم ترزا می همچنین افزود که آمریکا و انگلیس از این پس نباید به دنبال آن باشند که دنیا را مطابق با میل خودشان درست کنند.

وی اما گفت که آمریکا نباید نقش پیشتازانه اش را در دنیا ترک کند، و دو ملت انگلیس و آمریکا نقش مسئولانه ای دارند. “زیرا اگر ما قدم پس بگذاریم، دیگران قدم پیش خواهند گذاشت، و این برای آمریکا، انگلیس و دنیا بسیار بد است.”

خانم می وعده سپرد که سربازان انگلیسی دیگر وارد جنگ های شکست خورده ای مانند جنگ عراق نخواهند شد.

او در همین حال افزود که دو کشور (آمریکا و انگلیس) باید قویا با یکدیگر متحد باشند و از عقاید و ارزش های غرب دفاع کنند، اما این بدان معنا نیست که با هر قیمتی این کار را انجام دهند.

نخست وزیر انگلیس همچنین از دولت جدید آمریکا خواست تا توافق هسته ای با ایران را کنار نگذارد، و از کشورهای مجاور روسیه دفاع کند، و به حمایت هایش از سازمان های بین المللی مانند ناتو ادامه دهد.

او افزود: “چه صحبت در خصوص امنیت اسرائیل در خاورمیانه باشد، و یا دولت های حوزه بالتیک در اروپای شرقی، ما باید در کنار دوستان و کشورهای متحد دموکرات مان که در میان همسایه های سرسخت قرار دارند، بایستیم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *