• انتشار: ۵ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20329
پرینت

نخست وزیر استرالیا نیز در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شد

مالکولم ترنبول نخست وزیر استرالیا نیز مانند جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا امروز در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شد تا با سربازان استرالیایی مستقر در افغانستان دیدار کند.

گفتنی است که جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا نیز روز گذشته (دوشنبه) در سفری غیر منتظره وارد کابل شد.

دفتر نخست وزیری استرالیا اعلام کرده است که سفر آقای ترنبول در آستانه روز «آنزاک» به افغانستان و عراق صورت گرفته تا با سربازان استرالیایی مستقر در این کشورها دیدار کند.

لازم به ذکر است که از روز آنزاک در سراسر استرالیا و نیوزلند گرامیداشت به عمل می آید تا به آن دسته از سربازان دو کشور که در جنگ شبه جزیره گالیپولی ترکیه علیه امپراطوری عثمانی در جنگ جهانی اول کشته شدند، ادای احترام صورت گیرد.

دفتر آقای ترنبول در بیانیه ای نوشته است که بدین منظور، مالکولم ترانبول در منطقه غرقه کابل با سربازان استرالیایی دیدار و از آنها قدردانی می کند.

آقای ترنبول خود نیز گفته است که این سفر تنها برای تجلیل از روز آنزاک نبوده است، بلکه فرصتی فراهم شده تا پیشرفت جنگ در کشورهای افغانستان، عراق و سوریه را نیز بررسی کند.

او همچنین با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز دیداری داشته است.

استرالیا در سال ۲۰۰۱ اولین بار سربازهای خود را به افغانستان اعزام کرد، اما در اواخر سال ۲۰۱۳ بیشتر سربازان خود را خارج کرد. این کشور همچنین بین سال های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۷ مبلغ ۵۰۰ میلیون دالر را برای بقای نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *