• انتشار: ۵ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۱:۲۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 19585
پرینت

نخستین مرکز تخصصی جراحی سوء اشکال قلبی اطفال و نوزادان تاسیس می شود

وزارت صحت عامه با مساعدت مالی کشور ایتالیا اولین مرکز تخصصی جراحی سوء اشکال قلبی اطفال و نوزادان را در شفاخانه صحت طفل اندرا گاندی کابل تاسیس می‌کند.

بر اساس تفاهم‌ نامه‌ ی که توسط فیروزالدین فیروز وزیر صحت، اکلیل حکیمی وزیر مالیه و آقای لوسیانو پیزوتی سفیر ایتالیا مقیم کابل به امضاء رسید، دولت ایتالیا مبلغ سه میلیون و دوصد هزار یورو را برای اعمار ساختمان این مرکز، آموزش کارمندان مسلکی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات مورد نیاز مساعدت می‌کند.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه در ارتباط به اهمیت تاسیس این مرکز گفت: “با تأسیس این مرکز تعداد قابل توجهی از اطفال نیازمند به عمل جراحی قلب مجبور نخواهند بود تا با مصارف گزاف به خارج کشور غرض تداوی مراجعه نمایند.”

سالانه تعداد زیادی از اطفال و نوزادان که مصاب به بیماری‌های سوء شکل و سوراخ قلب هستند جهت تداوی به خارج از کشور می‌روند که تعداد محدودی از آنها از طریق موسسات خیریه حمایت می‌شوند و اکثریت باقیمانده ها با مشکلات مالی جهت تداوی دست به گریبان هستند.

با شروع کار این مرکز که کارهای اجرایی آن در آینده نزدیک به همکاری ریاست طب معالجوی وزارت صحت عامه و موسسه‌ی ایتالیایی CIAI آغاز خواهد شد، اطفال و نوزادان مبتلا به اینگونه امراض قلبی در داخل کشور تداوی شده و نیاز سفر به خارج از کشور و مصرف هزینه‌های هنگفت نخواهند داشت.

ایجاد مراکز تخصصی جدید، تأمین نیازهای صحی شهروندان و بهبود کیفیت خدمات صحی از تعهدات و از جمله اولویت‌های کاری وزارت صحت‌عامه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *