• انتشار: ۴ جوزا ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۲۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9775
پرینت

نتیجه کار کمیسیون ملی خاتمه یافت/ خط برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان از بامیان نمی گذرد

عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد و عضو کمیسیون ملی بررسی برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان می گوید که کار کمیسیون خاتمه یافت و برق از مسیر اصلی آن {سالنگ} می گذرد.

آقای مراد، امروز سه شنبه به رسانه ها گفت که قناعت معترضان حاصل شده است و به صورت تلویحی اشاره کرد که برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از مسیر سالنگ خواهد گذشت.

او گفت که نتیجه قطعی آن دو روز بعد توسط رییس جمهوری اعلام خواهد شد.

این سخنان در حالی مطرح می شود که برخی از اعضای شورای عالی مردمی که توسط حکم رییس جمهوری عضو کمیسیون ملی معرفی شده بودند، در کمیسیون شرکت نکردند.

آما آقای مراد می گوید که از سوی معترضان، برنا کریمی، محمود بلیغ، شریفی بلخابی، همایون رسا شرکت کرده بودند و قناعت آنان حاصل شده است.

از سوی دیگر، شورای عالی مردمی پیشتر در نشست های مطبوعاتی و گردهمایی ها گفته بود که تنها خواست شان، عبور برق ۵۰۰ کیلو ولت ترکمنستان از مسیر بامیان- میدان وردگ است.

آنان گفته بودند به هیچ صورت فیصله ای جز این را قبول نمی کنیم.

عبدالستار مراد اما می گوید تصمیمی گرفته شده است که منافع ملی و مصالح اولیای کشور تامین شده است.

وزیر اقتصاد همچنین علاوه کرد که بر اساس فیصله کمیسیون قرار است یک خط برق ۳۰۰ مگا واتی به ولایت بامیان کشیده شود و این تصمیم قناعت شورا را حاصل کرد.

گفتنی است که شورای عالی مردمی قرار است جمعه آینده ۷ جوزا یک گردهمآیی بزرگ را در مصلی شهید مزاری برگزار کند و در مورد تصمیم حکومت تصمیم جداگانه ای بگیرد.

تغییر مسیر برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از بامیان-میدان وردگ به سالنگ اعتراض های گسترده ای را در داخل و خارج کشور به همراه داشت.

جمعی از معترضان در لندن، در کنفرانس مبارزه با فساد در داخل جلسه غنی را متهم به دروغگویی کردند.

احمد بهزاد نیز گفته است که در صورتی که به خواسته های مردم رسیدگی نشود، کنفرانس بروکسل و ورسا را بهم خواهند زد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *