• انتشار: 13 سپتامبر 2017
  • ساعت: 15:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24219
پرینت

نبود مواد اولیه، کار انتقال آب از سالنگ به پروان با مشکل مواجه کرده است

مقام های محلی در ولایت پروان می گویند که نبود امکانات مورد نیاز، کار انتقال آب آشامیدنی سالنگ برای شهر چاریکار را با مشکل مواجه کرده است.

کار پروژه انتقال آب از ولسوالی سالنگ به شهرچاریکار مرکز ولایت پروان حدود یکسال پیش به هزینه ۶۲۵ ملیون افغانی آغاز شد و قرار است با تکمیل شدن کار این پروژه، آب آشامیدنی صحی به شهروندان چاریکار فراهم شود.

اما به اساس گفته های مسئوولان شرکت پیمان کار وانجینیران پروژه تاکنون ۲۷ درصد از کل کار این پروژه عملی شده است و به دلیل وارداتی بودن مواد مورد نیاز این پروژه از بیرون کشور کار آن به کندی مواجه شده است.

شاه ولی شاهد، معاون ولایت پروان، در حالی که آمر آبرسانی شهر چاریکار وانجنیران پروژه از وزارت احیاء وانکشاف دهات ومسوولان شرکت پیمان کار نیز حضور داشتند از چگونگی پیشرفت کار انتقال پایپ لاین آب از ولسوالی سالنگ به شهر چاریکار به ویژه ساخت ذخیره گاه آب در شهرچاریکار نظارت نمود.

آقای شاهد گفت، کیفیت وتطبیق پروژه در زمان معین آن دو خواست عمده واساسی دولت در عملی شدن پروژه ها است و همه نیازمندی های این پروژه در زمان سروی ابتدایی و سروی نهایی و هنگام دیزاین آن مد نظر گرفته شده است وهیچ بهانه یی نمی تواند که مانع تطبیق این پروژه شود.

معاون مقام ولایت پروان پس از بازدیدش و دریافت نظریات جناح های دخیل در این پروژه گفت، شرکت پیمان کار مکلف است تا نیروی بشری وماشینری را برای سرعت هر چه بیشتر کار پروژه فراهم سازد.

در عین زمان در انتقال مواد مورد نیاز از قبیل پایپ لاین از بیرون کشور سرعت بیشتر را پیشه کند و اینکه شرکت پیمان کار مهلت یک ماهه دارد تا چگونگی پیشرفت کار را در ساحه وانمود کند ویک ماه بعد نیز چنین نشستی با حضور افراد حاضر راه اندازی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *