• انتشار: 25 جولای 2017
  • ساعت: 11:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22890
پرینت

نبرد در اطراف ولسوالی جانی خیلِ پکتیا/ مرکز ولسوالی به دست طالبان اُفتاد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نبرد سنگین در چهار اطراف ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا جریان دارد و تاکنون ۱۶ تن از تروریستان گروه طالبان کشته، ۷ تن دیگر آنان زخمی و یک تن دستگیر شده است.

خبرنامه ای که این وزارت به خبرگزاری رها فرستاده، گفته است که نیروی ملی دفاعی و امنیتی افغانستان مستقر در ولسوالی جانی خیل جهت جلوگیری از تلفات ملکی موقتاً از این ولسوالی عقب نشینی کرده اند و فعلاً این قوت ها در جزوتام اردوی ملی در نزدیکی ولسوالی جانی خیل قرار دارند.

وزارت دفاع می گوید که اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

در خبرنامه همچنین نوشته شده که قول اردوی ۲۰۳ تندر از چندی بدینسو عملیات پاکسازی را علیه تروریستان در مناطق مختلف زون جنوب کشور آغاز کرده است که در جریان این عملیات ها ساحات زیادی از ولسوالی های گیرو و قره باغ غزنی، سروبی ولایت پکتیکا و ولسوالی ارزه ولایت لوگر از وجود تروریستان در دو روز گذشته تصفیه شده است.

به نقل از خبرنامه وزارت دفاع، عملیات نیروی دفاعی و امنیتی افغانستان در ولسوالی های ارزه ولایت لوگر، اندر، واعظ، گیرو و قره باغ ولایت غزنی و ولسوالی سروبی ولایت پکتیکا همچنان ادامه دارد.

وزارت دفاع می گوید که تروریستان تاب مقاومت را در برابر نیروی ملی دفاعی و امنیتی افغانستان ندارند. طالبان و دیگر گروه های تروریستی حملات فرسایشی را در بعضی از ساحات انجام میدهند و زمانیکه نیروی امنیتی به  محل می رسند، فرار می کنند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *