• انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۵۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30440
پرینت
رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی

نا امن سازی جاغوری و مالستان دو سال پیش برنامه ریزی شده بود

رحمت‌الله نبیل، رئیس سابق امنیت ملی می‌گوید که نا امن سازی ولسوالی‌هاى جاغورى و مالستان غزنى دو سال قبل از طرف طالبان برنامه ریزی شده بود.

به گزارش رها، رحمت الله نبیل رئیس سابق امنیت ملی در یادداشتی در صفحه توییتر خود نوشته است که طالبان می‌خواهند از طریق جاغورى، مالستان، دایکندی و غور، دهلیز دیگرى برای ناآرام ساختن ولایات شمالی باز نمایند.
وی خاطرنشان کرده که این موضوع را بارها در مجالسی که سیاسیون، فعالان مدنی و همکاران بین‌المللی و همچنین کسانی از حکومت که با او در تماس بوده‌اند، مطرح کرده است.
اما آقای نبیل پیرامون برخورد حکومت با این حملات طالبان افزوده که “حکومت وحدت ملى از دو حالت مبرا نیست؛ یا جزء طراحان این برنامه هستند و یا بی‌کفایت اند و با داشتن تحلیل روزمرگى و کودکانه که از وضعیت بحرانی کنونی دارند، خطر را درک کرده نمی‌توانند، که در هر دو صورت قابل بخشش نیستند، و باید در این مورد جواب‌گو باشند”.
وی تأکید کرده که شخصا از دادخواهى مردم در این زمینه پشتیبانى می‌کند.
رئیس پیشین امنیت ملی کشور در پایان هشدار داده است: “باید مشترکا نگذاریم تا بدین‌گونه با زمینه‌سازى قتل عام مردم بى‌دفاع ما به طالبان در میز به اصطلاح مذاکره امتیاز داده شود! تأمین امنیت خواست برحق مردم است”.
این در حالی است که برخی نمایندگان غزنی در پارلمان، در پی حمله طالبان به ولسوالی ارزگان خاص و کشتار غیرنظامیان، هشدار دادند که تروریستان در تبانی با حکومت، دست به یک پاکسازی قومی در مناطق مرکزی زده‌اند.
آقای نبیل پیش از این از تلاش‌های سازمان‌دهی شده برای ناامن سازی بامیان نیز خبر داده بود.
سوال این جاست وقتی مسئولان امنیتی از طرح و برنامه دشمن خبر داند چرا هیچگونه اقدامی برای جلوگیری از آن نمی کند؟!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *