• انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20968
پرینت

نامزدان وزیران جدید تا دو هفته دیگر مشخص می شوند

ارگ اعلام کرده است که حکومت وحدت ملی تصمیم دارد تا دو هفته دیگر نامزد وزیران جدید را به مجلس نمایندگان جهت تایید معرفی کند.

شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری امروز شنبه در نشستی خبری در کابل گفت که ۸ نامزد وزیر قرار است تا دو هفته دیگر به مجلس معرفی شوند.
هم اکنون یازده وزارت‌خانه از سوی سرپرست‌ها اداره می شوند که نمایندگان مجلس ادامه سرپرستی را خلاف قانون اساسی و قانون سرپرستی عنوان می کنند.
براساس قانون سرپرستی هیچ شخصی نمی تواند بیشتر از دو ماه به حیث سرپرست در یک اداره کار کند ولی سرپرستان کنونی هرکدام چندین ماه است که به شکل غیرقانونی به کارشان ادامه داده اند.
هفت وزیر کابینه به دلیل مصرف کم بودجه انکشافی اواسط سال گذشته از سوی مجلس رد صلاحیت شدند و چهار وزیر دیگر هم از کابینه استعفا داده اند.
پیش از این، طارق شاه بهرامی به حیث سرپرست وزارت دفاع ملی، فیض الله ذکی به حیث سرپرست وزارت کار و نرگس نهان به حیث سرپرست وزارت معادن معرفی شده بودند که احتمالاً برای کسب رای اعتماد به مجلس هم معرفی شده اند.
اما مجلس نمایندگان تاکید کرده است که تا حکومت تمامی نامزدوزرای جدید را معرفی نکند، آنان برای این سه نامزد وزیر صندوق نخواهند گذاشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *