• انتشار: 3 آگوست 2016
  • ساعت: 19:06
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11873
پرینت
وزارت امور داخله:

ناتو ۱۵۰ مشاور جدید به افغانستان می فرستد

وزارت امور داخله می گوید که بعد از کنفرانس وارسا و تعهد جامعه جهانی مبنی بر تجدید حمایت و کمک های شان به افغانستان، به ویژه کمک به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، ناتوتصمیم گرفته تا ۱۵۰ تن از مشاور جدید و با تجربه را برای ماموریت آموزش، مشوره و کمک به افغانستان بفرستد.

 

خبرنامه وزارت داخله به گفته‎ی ریاست ارتباط خارجه وزارت داخله، قرار است این مشاورین و افسران بلند رتبه که بعضا تجربهِ کار در افغانستان و سایر کشورها را دارند تا چند هفته آینده وارد افغانستان گردند.

منبع می افزاید که برای آماده سازی بهتر این مشاورین و افسران، قبل از سفر شان به افغانستان ، نشستی در مرکز مشترک نیروهای ناتو در شهر بیدگاژ پولند برگزار شد که در آن دو تن از افسران عالی رتبه افغانستان، فرید احمد احمدی معاون پلان گذاری ریاست اوپراسیون وزارت دفاع ملی و عبدالمقیم عبدالرحیم زی ریس ارتباط خارجه وزارت امور داخله حضور یافتند و پیرامون اوضاع امنیتی افغانستان توضیحات ارایه کردند.

عملیات های جاری نیروی های امنیتی و دفاعی افغانستان، دستآورد های عملیات بزرگ شفق، پیشرفت ها و دستآورد های پولیس ملی و وزارت امور داخله ، پیش رفت های اردوی ملی، چالش ها و تهدید ها در برابر نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و نقش و تاثیر نیروهای ناتو در افغانستان از موضوعاتی بود که به گفته ریاست ارتباط خارجه وزارت امور داخله در نشست یاد شده پیرامون آنان بحث شد و نماینده گان افغانستان به اشتراک کننده گان پیرامون هریک این موضوعات توضیح ارایه کردند.

ریاست ارتباط خارجه این وزارت، تصریح می کند که مشاورین جدید ناتو از پیشرفت ها در افغانستان به خصوص پیشرفت ها در بخش امنیتی ابراز خرسندی نموده و تعهد کردند که در راستای آموزش، مشوره و کمک با نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دوشادوش دولت و مردم افغانستان کار خواهند کرد.

ریاست ارتباط خارجه می افزاید که ضمن وعده حمایت از سوی هیأت رهبری مرکز مشترک ناتو، جنرالان ارشد آلمان، ایتالیا و بریتانیا که قرار است برای ماموریت مشوره دهی در شمال و شمال شرق افغانستان حضور یابند، به نمایندگی از کشورهای شان بر حمایت دوامدار از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *