• انتشار: ۱ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۱۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24448
پرینت

ناتو یک مرکز توانبخشی برای معلولان در کابل می سازد

ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو در افغانستان اعلام کرده است که مرکز توانبخشی برای زخمیان نظامی و غیرنظامی در کابل می سازد.

ناتو دیروز، جمعه ۳۱ سنبله، اعلام کرد که این مرکز به ارزش ۵۴ میلیون دالر در شفاخانه‌ی نظامی سردار محمد داوود خان در کابل ساخته می‌شود.

بر بنیاد خبرنامه‌ی ناتو، کار ساخت این مرکز تا ختم سال ۲۰۱۹ میلادی تکمیل می‌شود.

ماموریت حمایت قاطع گفته است که این مرکز زمینه‌ی درمان ۱۰۰ مریض زن و مرد، نظامی و غیرنظامی، را با خدمت‌های کامل فزیوتراپی فراهم خواهد کرد. این مرکز همچنین برای ۲۰ خانمی که برای آموزش در اکادمی علوم طبی افغانستان اشتراک می‌کنند، اقامتگاه خواهد داشت.

کورنیلس زیمرمن، نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان گفته است: “در یک ارتباط نزدیک با حکومت وحدت ملی، ما تلاش می‌کند که نیروی امنیتی افغان را به گونه‌ی فزاینده موثر، با ثبات و با صرفه بسازیم و نهادهای مجهزی ایجاد کنیم که توانایی آوردن امنیت برای افغان‌ها را داشته باشد.”

آقای زیمرمن افزوده است: “این مرکز نمونه‌ای دیگر از سرمایه‌گذاری و تعهد کشورهای عضو و شریکان ناتو توانا ساختن افغانستان برای ارایه خدمت‌های ضروری است.”

جان نیکلسون، فرمانده کل نیروی ناتو در افغانستان گفته است: “این گام نخست ارایه‌ی سهولت توانبخشی در افغانستان است. مرد و زن ارتش و پولیس افغانستان در خط مقدم جنگ برضد هراس افگنی هستند.”

آقای نیکلسون افزوده است: “جنگ دشوار بوده است و آنان (افغان‌ها) آسیب دیده‌اند. این مرکز کمکی برای توانا ساختن افغانستان در راستا ارایه‌ی درمان و پرستاری با کیفیت عالی از زخمی‌شدگان‌شان است و همچنین یک نهاد آموزشی مهم برای افغان‌هایی که مشغول طبابت هستند، است.”

کانادا تا هنوز متعهد به پرداخت ۲۷ میلیون دالر کمک برای ساخت این مرکز شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *