• انتشار: 5 دسامبر 2016
  • ساعت: 19:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15968
پرینت

ناتو در افغانستان باقی می ماند

پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) می گوید که وضعیت افغانستان برای ما مهم است و این کشور در اولویت برنامه هایش قرار دارد.

ینس ستولتنبرگ، در نشستی که امروز در مقر ناتو برگزار شده بود، با خوش‌بینی بر ادامۀ کمک‌های جهان و ناتو به افغانستان می‌گوید، افغانستان محور گفت‌وگوهای این سازمان در نشست سالانه‌اش خواهد بود و در این نشست که قرار است سال آینده برگزار شود، دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا نیز شرکت می‌کند.

به گفتۀ آقای ستولتنبرگ، ناتو در این نشست از آمریکا می‌خواهد تا حمایت‌های‌اش را با افغانستان ادامه بدهد.

دبیرکل ناتو می‌گوید که نیروهای امنیتی افغانستان در این مدت از توانایی‌های لازم برخوردار شده اند و توانایی‌ رویارویی با تروریست‌ها را دارند. او می‌گوید، نیروهای امنیتی افغانستان مسؤولیت‌های‌شان را به گونۀ موفقانه پیش‌برده اند.

دبیرکل ناتو خاطرنشان می‌کند که طالبان و دیگر دسته‌های تروریستی تلاش‌های‌شان را مبنی بر ناامنی و خشونت‌ها افزایش داده اند، اما ناتو به خاطر مبارزه و نابودی گروه‌های تروریستی در کنار نیروهای امنیتی افغانستان ایستاده است. او می‌گوید ناتو در کنار دیگر همکاری‌هایش با افغانستان، مسؤولیت آموزش نیروهای امنیتی این کشور را نیز بر عهده دارد.

نشست بروکسل به تاریخ ۴‌-۵ اکتوبر در بلجیم برگزار شد که در این نشست حکومت افغانستان توانست حمایت سه‌ونیم میلیارد دالری جامعۀ جهانی را برای ۴ سال به دست آورد./ سلام وطندار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *