• انتشار: 29 نوامبر 2015
  • ساعت: 23:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4764
پرینت

ناتو بار دیگر به تعهد خود برای حمایت از نیروهای افغان تاکید کرد

نیروهای ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا امروز یکشنبه بار دیگر به تعهد خود برای حمایت نیروهای امنیتی کشور تاکید کرد و گفت نیروهای افغان را در میدان جنگ تنها رها نخواهند کرد.

ماموریت حمایت قاطع در افغانستان پیش از آغاز نبردهای تازه میان نیروهای امنیتی کشور و شورشیان، بار دیگر به تعهد خود برای حمایت، آموزش و مشوره دهی نیروهای امنیتی افغانستان در امر مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

جنرال ویلسون شافنر معاون رئیس ستاد ماموریت حمایت قاطع گفت نیروهای ائتلاف هم اکنون در حال بازبینی جامعی برای پروسه طرح ریزی و هدف گیری در تمامی سطوح ماموریت خود می باشد.

شافنر همچنین می گوید ابتکاراتی را در نظر دارند تا از آسیب رساندن به غیرنظامیان در جریان درگیری ها جلوگیری به عمل آید.

وی می افزاید مشوره دهی نیروهای ائتلاف و حمایت فنی آنها به نیروهای امنیتی کشور تا زمانی که صلح و ثباتی واقعی در افغانستان حاکم نشده ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که نیروهای آمریکایی پس از اینکه شفاخانه داکتران بدون مرز را در کندز مورد هدف خود قرار دادند، با واکنش شدیدی از سوی جامعه جهانی و افغانستان مواجه شدند، اما با این وجود مقامات آمریکایی می گویند که برنامه های حمایتی خود را به نظامیان افغانستان بررسی خواهند کرد تا از وقوع چنین رویدادهای جلوگیری کنند.

گفتنی است که هم اکنون ۱۳۰۰۰ سرباز ناتو در افغانستان حضور دارد که ۹۸۰۰ تن آنها آمریکایی می باشند. گفته می شود که بیش از ۸۰۰۰ سرباز آمریکایی پس از سال ۲۰۱۶ نیز در افغانستان بماند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *