• انتشار: 8 آگوست 2017
  • ساعت: 10:20
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23392
پرینت

ناتو از وضعیت روستای میرزاولنگ اظهار نگرانی کرد

سازمان پیمان اتلانتیک شمالی(ناتو) در افغانستان از وضعیت روستای میزراولنگ ولسوالی صیاد در ولایت سرپل اظهار نگرانی کرده و گفته است که این رویدادها مانع پیشرفت افغانستان می شود.

در خبرنامه‌ی ناتو که دیروز، دوشنبه ۱۶ اسد، منتشر شده، کورنلیوس زیمرمن، نماینده غیرنظامی ناتو گفته است: “من بسیار نگران گزارش‌ها مبنی بر کشتار ده‌ها مرد، زن و کودکان و گروگان گرفتن خانواده‌ها در سرپل هستم.”

آریالای زیمرمن تاکید کرده است که ناتو با قوت در کنار مردم و حکومت افغانستان برای تامین صلح و ثبات ایستاده است.

فرانز میشل میلیبند سفیر اتحادیه اروپا، نیز روز گذشته در توییتی نوشته بود که از نشر خبر تیرباران غیر نظامیان در روستای میرزاولنگ وحشت زده شده است.

آقای ملیبین نوشته بود که طالبان، زنان، کودکان و افراد بی دفاع را در روستای میرزاولنگ تیرباران کرده است.

گروه تروریستی طالبان چند روز قبل با جمع آوری جنگجو از ولایات جوزجان، فاریاب، غور و بادغیس از سه استقامت بر منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل حملات تهاجمی شان‌را آغاز کردند که پس از ۴۸ ساعت نبرد طاقت فرسا توانستند نیمه های شب شنبه منطقه میرزاولنگ را به کنترول خود درآوردند.

محمدظاهر وحدت والی سرپل نیز دیروز دوشنبه گفته بود که تروریستان ۱۵۰ خانواده ی بی دفاع راکه در قید اسارت دارند، بدون هیچ‌گونه هراس و ترحم به انسانیت، هر لحظه یکی پس از دیگری را گوسفند وار به قربانگاه قصاوت می برند و به جمع شهدا می افزایند.

او همچنین با خطاب قراردادن، سران حکومت، نهادهای بین المللی حقوق بشری، کشورهای که با تروریسم مبارزه می کنند، گفته است که ” نگذارید میرزاولنگ قتلگاه انسان‌های بی دفاع ملکی و زنان و اطفال در قرن ۲۱  ثبت تاریخ شود و شما هم از اثر بی‌توجهی شریک این ننگ تاریخی قلمداد شوید .”

منطقه‌ی میرزا اولنگ منطقه‌ی راهبردی است که تصرف آن راه را برای ورود به مرکز ولسوالی صیاد هموار می کند و صیاد خود دروازه شهر سرپل، مرکز ولایت سرپل شمرده می شود.

میرزا اولنگ با شهر سرپل حدود ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

ع.الف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *