• انتشار: 8 نوامبر 2017
  • ساعت: 09:51
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25441
پرینت

ناتو احتمالا سه هزار سرباز دیگر به افغانستان اعزام می کند

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرده است که احتمالا تا سقف سه هزار سرباز دیگر تا سال آینده میلادی برای آموزش نیروهای امنیتی افغانستان به کشور اعزام می کند.

ینس استولتنبرگ رئیس ناتو روز گذشته گفت: “تصمیم گرفته ایم تا شمار سربازان را افزایش دهیم؛ تا به نیروهای امنیتی افغانستان در شکست بن بست کمک کنیم، تا پیامی به طالبان و دیگر گروه های شورشی ارسال کنیم که آنها نمی توانند در میدان جنگ پیروز شوند.

لازم به ذکر است که وزرای دفاع ۲۹ کشور عضو ناتو امروز (پنجشنبه) در خصوص پیشنهاد این افزایش سربازن رای گیری می کنند.

اگر این پیشنهاد مورد تایید وزرای دفاع عضو ناتو قرار بگیرد، شماری نیروهای این سازمان در افغانستان از ۱۳۰۰۰ سرباز فعلی به ۱۶۰۰۰ تن می رسد.

ناتو در حالی خبر از پیشنهاد افزایش نیروهایش در افغانستان را می دهد، که آمریکا نیز پیش تر اعلام کرده بود شمار سربازان خود را در افغانستان به منظور مبارزه با تروریسم افزایش می دهد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا پیش تر گفته بود که کشورش احتمالا تا ۳ هزار سرباز دیگر را به افغانستان اعزام می کند.

ناتو نیز اعلام کرده بود که هر گونه تصمیم در خصوص افزایش شمار سربازانش را به افغانستان به بعد از تصمیم آمریکا موکول می کند.

در همین حال، ایالات متحده حضور هوایی خود را در افغانستان افزایش داده است و تاکنون انتقادهای زیادی را نیز مبنی بر کشتار غیرنظامیان در حین انجام حملات هوایی علیه شورشیان طالبان دریافت کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *