• انتشار: ۴ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۰۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20313
پرینت

میزان قبولی پناهندگان افغانستانی تا ۵۰ درصد کاهش یافته است

براساس گزارش یک رسانه آلمانی میزان قبولی تقاضاهای پناهندگی پناهجویان افغانستان بازهم کاهش یافته است. حزب چپ و سبزهای آلمان انتقاد می کنند که با توجه به وضعیت بد امنیتی در افغانستان، پناهجویان این کشورازآلمان اخراج نشوند.

روزنامه آلمانی “پاساور نویه سایتونگ” در شماره امروز دوشنبه گزارش می دهد که  در نخستین  دو ماه اول سال جاری ۲۰۱۷ میزان قبول تقاضا های پناهندگی مهاجرین از افغانستان  ۴۷.۹ در صد بوده است.

این روزنامه این گزارش را از جواب وزارت داخله آلمان فدرال به یک پرسش جناح  پارلمانی حزب چپ آلمان نقل کرده است.

براساس این گزارش در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۷۷.۶ درصد تقاضا های پناهندگی پناهجویان از افغانستان در آلمان پناهندگی دریافت کرده اند، در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۰۱۶، ۶۰.۵ درصد بوده است.

اولا یلپکه، نماینده حزب چپ آلمان در پارلمان در روزنامه “پاساور نویه سایتونگ” با انتقاد از سیاست کشور در قبال مهاجرین افغان توضیح داده است که میزان کمتر قبولی پناهندگان افغانستان با وجود وخامت اوضاع امنیتی در این کشور، “نتیجه مقررات سیاسی است تا اخراج پناهجویان افغان تشدید شود و علامتی است برای ترساندن [از آمدن به آلمان].”

در همین حال قرار است که گروهی از پناهجویان افغان که تقاضا های پناهندگی شان رد شده است، از ایالت نوردراین وستفالن به کشور شان برگشت داده شوند.

حزب سبز های آلمان از نخست وزیر این ایالت خواسته است که با درنظر داشت وضعیت نابسامان امنیتی در افغانستان، اخراج پناهجویان افغان را از این ایالت متوقف کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *