• انتشار: ۱۹ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۵۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22479
پرینت

مک کین: در حال باخت در افغانستان هستیم زیرا هیچ استراتژی نداریم

جان مک کین رئیس کمیته قوای مسلح سنای آمریکا گفته است که واشنگتن در حال باخت در افغانستان است زیرا هیچ استراتژی ندارد.

جان مک کین رئیس کمیته قوای مسلح سنای آمریکا به تازگی در گفتگو با شبکه سی بی اس گفته است که واشنگتن در حال باخت در افغانستان است زیرا هیچ گونه استراتژی ندارد.

این سناتور جمهوری خواه آمریکا که به تازگی سفری به افغانستان نیز داشت، گفت: “ما هیچ استراتژی نداریم و در حال باخت هستیم. اگر در حال پیروزی نباشید، این به این معنا است که در حال باخت هستید. ارتش افغانستان به طور غیرقابل قبولی در حال شکست است.”

این گفته های آقای مک کین در حالی مطرح می گردد که مقامات در واشنگتن پیش تر اعلام کرده بود که به زودی استراتژی خود را در خصوص مبارزه علیه تروریسم در افغانستان مطرح خواهد کرد.

او افزود: “همه ما می دانیم که مشکل در کجا است. مشکل در کاخ سفید است. آنها باید یکجا شده و استراتژی خود را اعلام کنند. این کار باید توسط رئیس جمهور صورت بگیرد.”

وی علاوه کرد “ما باید پیروز این جنگ باشیم. حادثه ۱۱ سپتامبر را فراموش نکنید. متاسفانه در کاخ سفید آشفتگی زیاد است. اما مطمئنم که ایالات متحده آمریکا به عنوان بهترین و قویترین ملت روی زمین می تواند از پس این کار بر آید.”

لازم به ذکر است که در حال حاضر آمریکا ۸۴۰۰ سرباز در افغانستان دارد و گفته می شود در استراتژی جدید این کشور برای افغانستان، افزایش تعداد سربازان و تجهیزات نیز مطرح شده است.

روزنامه پاکستانی داون روز گذشته در گزارشی نوشته بود که ماه گذشته یک کشتی حامل ۶۰۰ واسطه زرهی نوع هاموی در بندر کراچی این کشور  پهلو گرفته بود که برای نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان فرستاده خواهند شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *