• انتشار: 17 آگوست 2019
  • ساعت: 12:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36827
پرینت
وزیر دولت پاکستان:

موفقیت طالبان در افغانستان به معنای کامیابی پاکستان است

در حالیکه حکومت و مردم افغانستان به توافق صلح امریکا و طالبان برای پایان جنگ در افغانستان خوش بین هستند، پاکستان موفقیت طالبان در پروسه صلح را به نفع منافع اسلام آباد می داند.

علی محمد خان وزیر دولت پاکستان در امور پارلمانی در یک نشست تلویزیونی در این کشور ابراز امیدواری کرد گروه طالبان در روند صلح افغانستان کامیاب خواهد شد.

این وزیر پاکستانی در پاسخ به سوالی که آیا تنش در کشمیر به حل مساله افغانستان ارتباط دارد یا خیر؟ گفته کشمیر به زودی به دولت پاکستان ملحق خواهد شد و بیرق دو رنگ پاکستان بر فراز این منطقه به اهتزاز در خواهد آمد.

او گفت حملات طالبان در افغانستان نیز پیروزی پاکستان را در پی‌خواهد داشت.

همزمان با این، افراسیاب ختک یک سیاست‌مدار برجسته پاکستانی در واکنش به این اظهارات علی محمد خان گفته، پیش از این باور داشت که پاکستان به عنوان عمق استراتیژیک خود به افغانستان نگاه می‌کند؛ اما هم اکنون یک وزیر دست نشانده نیز بر این مساله صحت گذاشت.

پیش از این، شهباز شریف برادر نوازشریف نخست وزیر پیشین پاکستان نیز مساله افغانستان را مربوط به کشمیر دانسته بود. او تاکید کرده بود که نباید طوری شود که در کابل جشن برگزار شود، ولی در کشمیر خون جاری باشد.

این در حالی است که دولت پاکستان وابستگی مساله افغانستان را به مساله کشمیر رد کرده است؛ اما مردم افغانستان هیچ‌گاه بر صداقت پاکستان باور ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *