• انتشار: ۲۲ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۰۶
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 29787
پرینت
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان امریکا

موفقیت استراتیژی ترامپ در افغانستان به زمان بیشتر نیاز دارد

پل‭ ‬رایان،‭ ‬رئیس‭ ‬مجلس نمایندگان امریکا گفته است: ‭ ‬راهبرد‭ ‬جدید‭ ‬امریکا‭ ‬برای‭ ‬افغانستان ،‭ ‬به‭ ‬صبر‭ ‬و‭ ‬حوصله بیشتر‭ ‬نیاز‭ ‬دارد‭.‬

به گزارش رها، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان امریکا  با ابراز خرسندی از پیش‌رفت‌های ناشی از عملی شدن راهبرد جدید امریکا برای افغانستان گفته است که کامیابی این راهبرد، به صبر و حوصله بیشتر نیاز دارد.

براساس گزارش مجله واشنگتن‌اگزمنیر، پل رایان روز جمعه بیستم میزان پس از برگشت از افغانستان در واشنگتن گفته است برایم واضح شد که باید برای موفیقت استراتژی آسیای جنوبی ترامپ فرصت بیشتر داده شود.

او افزوده است که مبارزه با تروریسم در آسیای جنوبی هم‌سو با منافع حیاتی واشنگتن است.

او با اشاره به تشدید عملیات نظامی ناتو در افغانستان گفته است، که شدت کنونی عملیات‌های نظامی ما، حامی تلاش‌های دیپلماتیک ما است تا شرایط برای مصالحه در افغانستان فراهم شود.

وی همچنین در مورد افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغانستان گفته است: هر چند نیروهای امنیتی افغان متقبل تلفات سنگین شده‌اند، اما آنان توانسته‌اند در برابر حملات گروه‌های طالبان از خود استقامت نشان بدهند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا درآگست سال گذشته میلادی با اعلام استراتژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان و جنوب آسیا گفت که حدود چهار هزار سرباز بیش‌تر به افغانستان اعزام می‌کند.

واشنگتن با اعزام نیروی بیش‌تر نظامی به افغانستان و افزایش فشار بر پاکستان، قصد دارد طالبان را به مذاکره با حکومت افغانستان وادار سازد.

گفتنی است که رئیس مجلس نمایندگان امریکا هفته گذشته در رأس هیأتی به منظور بررسی وضعیت افغانستان و همچنین بررسی استراتژی جدید واشنگتن در سفر دو روزه از افغانستان بازدید کرد.

وی در این سفر از سه پایگاه نظامی در افغانستان نیز دیدن کردند و با مقام‌های ارشد نظامی افغانستان و امریکایی به شمول جنرال اسکات میلر، قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *