• انتشار: 26 فوریه 2019
  • ساعت: 11:04
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32674
پرینت

مواضع «جیش محمد» در خاک پاکستان توسط جنگنده‌های هند بمباران شد

مواضع گروه تروریستی «جیش محمد» در خاک پاکستان بامداد امروز توسط جنگنده‌های هندی بمباران شد.

سخنگوی ارتش پاکستان حمله هوایی ارتش هند به خاک این کشور را تأیید کرده است اما گفته است که این حمله تلفاتی در پی نداشته است.

آصف غفور، سخنگوی ارتش پاکستان، در توییتی نوشته است جنگنده‌های نظامی هند صبح روز سه‌شنبه هفتم حوت از ساحات مظفرآباد عبور کرد و دست به یک سری حملات هوایی «عجولانه» در نزدیک بالاکوت پاکستان زده است.

رسانه‌های پاکستانی نیز گزارش داده‌اند که جنگنده‌های هندی به اهدافی در خاک پاکستان حمله کرده‌ است اما پس از «اقدام به موقع» نیروهای ارتش پاکستان به سرعت ساحه را ترک کرده‌ است.

همزمان رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که حمله جنگنده‌های ارتش این کشور بر یک پایگاه مربوط به «جیش محمد» در خاک پاکستان موفق بوده است و این پایگاه به کلی نابود شده است. این رسانه‌ها هم‌چنان گزارش کرده‌اند که این حمله توسط ۱۲ جت جنگی انجام شده است.

این اولین اقدام نظامی هند علیه پاکستان پس از حمله یک موتربمب در منطقه پلوامای کشمیر زیر کنترول هند است. این حمله در ۲۶ دلو انجام شد و در آن بیش از ۴۰ سرباز هندی کشته شدند. مسوولیت این حمله مرگبار را یک گروه جدایی‌طلب در خاک پاکستان به نام «جیش محمد» به عهده گرفته است. پس از این حمله مقام‌های هندی هشدار داده بودند که دست به اقدام تلافی‌جویانه خواهند زد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *