• انتشار: ۲۱ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۴۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3465
پرینت
وزیر مبارزه با مواد مخدر:

مواد مخدر یک منبع عایداتی برای تروریزم است

مقامات وزارت مبارزه با مواد مخدر می گویند که هم اکنون مواد مخدر یک منبع عایداتی برای تروریزم است که بیشتر افغانان را قربانی می گیرد.

 

سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر امروز (سه شنبه) در نشستی تحت نام بسیج ملی علیه مواد مخدر در دانشگاه طبی کابل با ابراز این مطلب گفت که مبارزه با مواد مخدر نیاز به تلاش های جدی و همگانی دارد.

در این نشست از محصلان نیز خواسته شد تا در زمینه مبارزه با مواد مخدر همکاری کرده و در برنامه های آگاهی عامه سهم گیرند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر در این مورد گفت:  همه ما می دانیم که بازار مواد مخدر در افغانستان وجود ندارد نسبت ناگزیری های و ناامنی های که در کشور بوده، تمام محصولات و مفاد مواد مخدر در هر جای که کشت می شود مصرف تروریزم می گردد، مصرف دهشت افگنی و ناامنی در کشور ما می شود.

خانم عظیمی می گوید: قبل از این هم برنامه های آگاهی عامه در زمینه مبارزه با مواد مخدر از سوی جامعه مدنی، علما و رسانه ها راه اندازی شده و نتایج خوبی را در قبال داشته است.

وزارت صحت عامه افغانستان پیش از این گفته بود که در حال حاضر نزدیک به سه ملیون تن در کشور معتاد به مواد مخدر هست که حدود دو ملیون آنان را جوانان تشکیل می دهد.

ناجیه طارق معین این وزارت تاکید می کند که برای مبارزه با مواد مخدر نیاز است تا بازار های خرید و فروش مواد مخدر در کشور های منطقه و جهان بسته شود.

حکومت از چند سال بدینسو با همکاری جامعه جهانی تلاش دارد تا جلو کشت کوکنار را در این کشور بگیرد، اما با وجود این همه تلاش ها، افغانستان هنوز نیز بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در سطح جهان است.

کارشناسان امور می گویند: در کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر مافیای بین المللی دست داشته و حکومت افغانستان بدون همکاری همه جانبه جامعه جهانی توان مبارزه با آن را ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *