• انتشار: ۲۰ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۴۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26295
پرینت

مهاجر افغان در آلمان بخاطر قتل یک زن افغان که تغییر دین داده بود، به حبس ابد محکوم شد

دادگاه آلمان یک مهاجر افغان را به جرم قتل یک مهاجر زن افغان که به دین مسیحیت پیوسته بود، به اشد مجازات یعنی حبس ابد محکوم کرد.

دادگاه شهر «ترانشتاین» در جنوب آلمان یک مهاجر ۳۰ ساله افغان را که سال گذشته یک زن افغان را بخاطر پیوستن به دین مسیحیت به قتل رسانده بود، امروز (جمعه) به حبس ابد محکوم کرد.

گرچه براساس قوانین آلمان احتمال دارد که این مهاجر افغان بتواند پس از سپری نمودن ۱۵ سال حبس، از زندان آزاد شود، اما کمتر این اتفاق روی می دهد که فردی که محکوم به حبس ابد است آزاد گردد.

دادگاه این شهر اعلام کرده است که مجرم را به اشد مجازات محکوم کرده و انگیزه این کار وی مذهبی بوده است.

این مهاجر افغان که نامی از او برده نشده، درخواست پناهندگی اش پیش تر رد شده بود. او در آپریل سال گذشته یک زن ۳۸ ساله افغان را در مقابل چشمان دو فرزند خردسالش با ضربات چاقو به قتل رساند.

رسانه های آلمانی گزارش کرده اند که این زن پیش از آنکه از افغانستان در سال ۲۰۱۱ وارد آلمان شود به دین مسیحیت پیوسته بود و قاتل نیز آشنایی بسیار کمی با آن زن داشت.

در دادگاه این مهاجر افغان از خانواده و اقوام آن زن عذرخواهی کرد.

در همین حال، «هرالد بامگارتل» وکیل مدافع این مهاجر افغان در دادگاه ضمن تقاضای کاهش مجازات برای موکلش، گفت که موکلش بخاطر شرایط افغانستان از کودکی تاکنون با خشونت، خون و مرگ همواره روبرو بوده است.

این مهاجر افغان که پیش از ارتکاب قتل در جلسات مشاوره روانی نیز اشتراک کرده بود، می گوید که آن زن چندین بار از او خواسته بود تا بخاطر گرفتن پناهندگی مانند او به دین مسیحیت بپیوندد.

او افزود که این گفته های زن بسیار برای او سخت تمام شده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *