• انتشار: 23 ژانویه 2016
  • ساعت: 11:02
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 6330
پرینت

مهاجران در بریتانیا باید انگلیسی یاد بگیرند؛ در غیر اینصورت دیپورت می شوند

بریتانیا به تازگی طرحی را پیشنهاد کرده است که بر اساس این طرح مهاجران و بخصوص زنان مسلمان در این کشور باید انگلیسی یاد بگیرند.

دولت انگلیس بر اساس این طرح ۲۸ میلیون دالر را در این قسمت تخصیص می دهد تا کلاس های آموزش زبان انگلیسی در مناطق دور افتاده انگلیس برای زنان مسلمان دایر گردد.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه هفته گذشته با پیشنهاد این طرح گفت مهاجرانی که پس از دو و نیم سال نتوانند انگلیسی را فرا بگیرند ممکن است دیپورت شوند.

وی گفت این طرح حتی می تواند شامل آن دسته از والدینی شود که فرزندانشان در بریتانیا به دنیا آمده اند.

دیوید کامرون در گفتگو با روزنامه ای گفت “مهاجران با سطح زبان انگلیسی بسیار ابتدایی می توانند وارد انگلیس شوند و هیچ الزامی برای فراگیری کامل این زبان وجود ندارد، اما هم اکنون می خواهیم این برداشت را تغییر دهیم. از این پس می گوییم اگر زبان انگلیسی را کاملا یاد نگیرید بر ادامه اقامت شما در انگلیس تاثیر خواهد گذاشت.”

لازم به ذکر است که دولت انگلیس با ارسال خبرنامه ای به رسانه های این کشور از طرح جدید دولت برای اجبار مهاجران برای یادگیری زبان انگلیسی اطلاع داد، که اما با ریزبینی رسانه های این کشور در خصوص اشتباه حجی کلمه «زبان» مواجه شد.

رسانه های این کشور بلافاصله پس از دریافت این خبرنامه دولت را مورد انتقاد قرار دادند که چگونه دولت می تواند به مهاجران انگلیسی آموزش بدهد درحالیکه خود هنوز اشتباه دارد.

سخنگوی دیوید کامرون گفت “همه ما همیشه اشتباهاتی می کنیم. تیم نخست وزیری کاملا بر زبان انگلیسی مسلط هستند.”

در این خبرنامه کلمه «زبان» اشتباه نوشته شده بود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *