• انتشار: ۲۶ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15380
پرینت
والی لوگر:

منع تحصیل فرزندان، مخالفت با قران است

محمد حلیم فدایی والی لوگر از پدران و مادران در این ولایت خواست که فرزندان خود را برای تحصیل به مکاتب بفرستند و مانع تحصیل آنان نشوند.

 

آقای فدایی در مراسمی که توسط یکی از تاجران ولایت لوگر برگزار شده بود، گفت که هر کسی مانع تحصیل فرزندان خود شود، با قران مخالفت کرده است.

والی لوگر این سخنان را مراسمی که به منظور تشویق دانش آموزان دوره امادگی کانکور برگزار شده بود ایراد کرد و علم یک فرضیه دینی است نه برای کسب و کار.

او گفت که برخی از والدین به فرزندان خود می گویند که تحصیل هم بکنی کاری پیدا نمی کنی و انگیزه تحصیل را در فرزندان خود از بین می برند.

گفتنی است که حاجی عبدالرحمان وطنوال از تاجران ملی کشور به منظور تشویق شاگردان برای حدود ۲ هزار تن آموزش های رایگان مهیا کرده است تا دانش اموزان به تحصیل علاقمند شوند.

آقای وطنوال این اقدام را وظیفه ایمانی خود عنوان کرده می گوید که بدون هیچ چشم داشتی این اقدام را روی دست گرفته است.

والی لوگر با ابراز قدر دانی از این اقدام آقای وطنوال، از سایر تاجران نیز خواست که چنین اقداماتی را روی دست بگیرند.

براساس گفته های آقای فدایی، تاجران ملی ما نباید بهبود وضعیت معارف را تنها مسوولیت دولت بداند بلکه آن را مسوولیت دینی، ملی و ایمانی خود نیز بدانند.

لوگَر یکی از ولایت‌های کشور است که مرکز این ولایت شهر پل علم می باشد. باشندگان این ولایت را اقوام مختلف افغان تشکیل داده میدهد که درآن سکونت دارند. اما درسالهای پسین این ولایت هرازگاهی گواه حملات مخالفین مسلح دولت می بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *