• انتشار: ۲۹ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۳:۳۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17681
پرینت
عبدالله عبدالله:

منظور از صلح، احترام به ارزش ها و خواست های مردم افغانستان است

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور گفته است که منظور از تامین صلح، صلح است که در آن قانونی اساسی، ارزش ها، دست آوردها و خواست های مردم افغانستان محترم شمارده شود.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور امروز (چهارشنبه) با تاداماچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل برای افغانستان دیدار کرد و گفت تامین صلح و ثبات در افغانستان از اولویت های اصلی رهبری دولت وحدت ملی افغانستان می باشد.

آقای عبدالله اما تاکید کرد که منظور از تامین صلح، صلحی است که در آن، قانون اساسی و دیگر قوانین نافذه کشور، به همراه ارزش ها، دست آوردها و خواست های مردم افغانستان محترم شمارده شوند.

او همچنین تاکید کرد که حمایت جامعه جهانی بویژه کشورهای منطقه از روند گفتگوهای صلح و خاتمه دادن به حمایت از گروه های تروریستی توسط برخی کشورها، از لازمه های موفقیت تلاش ها برای ختم جنگ و تامین صلح در افغانستان می باشد.

رئیس اجرایی کشور در این دیدار همچنین به موضوع مشکلات مهاجرین و بیجاشدگان افغانستان اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اصلی ترین چالش های دولت افغانستان مسئله مهاجرت است که تنها راه برون رفت از این تنگنا، ادامه و گسترش همکاری های جامعه جهانی به ویژه سازمان ملل متحد است.

آقای عبدالله به موضوع انتخابات نیز اشاره کرد و افزود “برای جلب اعتماد مردم به انتخابات، آوردن اصلاحات یک امر ضروری و غیرقابل اجتناب می باشد.”

درهمین‌حال، تادامیچی یاماموتو از تلاش‌هایی که حکومت وحدت ملی در عرصه‌های مختلف به ویژه تامین امنیت و مقابله با تروریزم، روند گفتگوهای صلح و اصلاحات انتخاباتی انجام داده، قدردانی کرد و به دوام حمایت‌ها از مردم و دولت افغانستان تاکید نمود.

وی ثبات و صلح در افغانستان را به نفع کشورهای منطقه و جهان عنوان نمود و علاوه کرد که آنان از برنامه‌ها و تلاش‌های دولت افغانستان حمایت می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *