• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30463
پرینت
در حالیکه دولت نظاره گر است

منطقه حوتقول جاغوری به تصرف طالبان در آمد

دولت باید تکلیف خود را روشن کند که بامردم است یا علیه مردم؟

به گزارش رها، منابع محلی گزارش داده اند که منطقه حوتقول جاغوری به تصرف طالبان در آمده و نفرات این گروه وارد بازار انگوری شده اند.
این درحالی است که محمد عارف رحمانی؛ نماینده غزنی در پارلمان در مورد وضعیت جاغوری و مالستان، گفته بود: طالبان شب گذشته کدام حملات تهاجمی در مالستان و جاغوری نداشته‌اند؛ اگرچه تهدید آنان تاکنون به صورت دایمی و اساسی دفع نشده است.
به گفته وی، دیروز مقداری مهمات به همراه عارف شاه‌جهان؛ والی پیشین میدان‌وردک به جاغوری رسیده و فعلا وضعیت در آنجا ظاهرا آرام است.
این در حالی است که روز گذشته جنرال شریف یفتلی، رئیس ستاد اردوی ملی اعلام کرد که داکتر شاه جهان، والی پیشین میدان وردک برای بسیج مردمی همراه با ۱۴ تن از مقام‌های امنیتی و ۴۰ سرباز کماندو به ولسوالی جاغوری رفته است.
اما منابع محلی در جاغوری تایید می‌کنند که نیروهای اعزامی به این ولسوالی، هنوز در مرکز ولسوالی و در سنگ ماشه‌ هستند و به خط مقدم جنگ نرفته‌اند.
این منطقه در حالی به تصرف طالبان در آمده که دولت با شعور مردم بازی می کند و برای فریب مردم وعده فرستادن نیروهای کمکی و بمباران هوایی می دهد. در حالیکه نیروهای اعزامی وارد جنگ نشده و در سنگ ماشه مرکز جاغوری فقط نظاره گر اند.
این در حالی است که دیروز اشرف غنی رئیس جمهور نیز در گفتگوی تلفنی با معترضان وعده فرستان نیروی کمکی به جاغوری و مالستان داده بود.
دولت باید تکلیف خود را روشن کند که بامردم است یا علیه مردم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *