• انتشار: 17 ژوئن 2017
  • ساعت: 16:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21697
پرینت

منطقه استراتیژیک توره بوره از کنترول داعش خارج شد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که گروه تروریستی داعش در ماه ها اخیر متحمل شکست های سنگینی شده است و در اخرین عملیات منطقه استراتیژیک توره بوره از دست تروریستان خارج شد.

طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع ملی امروز شنبه در نشستی خبری گفت که در جریان ۷۲ ساعت گذشته نیروی امنیتی با راه‌اندازی عملیات‌های گسترده هوایی و زمینی موفق به خارج ساختن منطقه “توره بوره” از کنترول گروه تروریستی داعش شدند.

آقای بهرامی، افزود که نیروی کماندو و قطعات خاص هم‌اکنون در ارتفاعات کوه‌های “توره بوره” دیستانت کرده و این منطقه را به تصرف درآورده‌اند.

گروه تروریستی داعش اواسط هفته گذشته توره بوره را تصرف کرده بود. برخی از مقام های دولتی در ولایت ننگرهار از پیشرفت تروریستان و دستیابی به این منطقه ابراز نگرانی کرده بودند.

ظاهر قدیر، نماینده ننگرهار در مجلس چند ماه پیش نیز به رسانه ها گفته بود که اگر گروه تروریستی داعش به توره بوره دسترسی پیدا کند، قادر خواهند بود که به کابل نیز حمله کنند.

وزارت دفاع اما می گوید که گروه تروریستی داعش توانایی مقابله با ارتش را ندارد و در کمتر از ۷۲ ساعت این منطقه از کنترول شان خارج شد.

بهرامی اضافه کرد که نیروی امنیتی ۱۲ عملیات بزرگ، ده‌هاعملیات کوچک و۱۰۰ ضربه هوایی را علیه مواضع داعش درننگرهار راه اندازی کردند که دست آوردهای قابل ملاحظه‌ی در پی داشت.

به‌گفته بهرامی؛ ۲۳ تن قوماندانان کلیدی داعش در این عملیات‌ها کشته شده‌اند.

او با بیان اینکه هم‌اکنون هیچ پایگاهی داعش در ننگرهار وجود ندارد افزود که وضعیت در ننگرهار قابل نگرانی نیست و هر چند فعالیت های کوچک داعش وجود دارد؛ اما نیروی امنیتی قادر به نابود ساختن آنها می‌باشند.

سرپرست وزارت دفاع ملی در ادامه سخنان خود یاد آور شد که داعش در ولایت‌های ننگرهار، هلمند، فراه، ارزگان و زابل کشور ضربات کوبنده را متحمل شده‌اند و به زودی شاهد پیش رفت ها و تصفیه این مناطق از وجود گروه داعش خواهیم بود.

او افزود: درعملیات‎های که برای سرکوب داعش در ولسوالی‎های پیچراگام و چپرهار ننگرهار راه اندازی شده بود، ۲۲ جنگجوی این گروه کشته و در حدود ده تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

او تاکید کرد که عملیات به سمت پچیراگام ‌هم‌چنان با جدیت به پیش می‌رود.

سرپرست وزارت دفاع ملی در گوشه‌ی از سخنان خود یادآور شد که از اول سال جاری تاکنون در عملیات‌های نیروی‌ی امنیتی کشور علیه داعش در ننگرهار حدود ۲۵۰۰ تن افراد داعش کشته و ۸۰۰ تن دیگر زخمی گردیده‌اند.

او با اشاره به کشته‌شدن ملا خالد مسوول تبلیغاتی داعشی در ننگرهار؛ خاطر نشان کرد که رهبری داعش مضمحل و فرماندهان کلیدی شان در ننگرهار کشته شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *