• انتشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۳۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23407
پرینت

ملا هیبت الله در هلمند کشته شد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در شبانه روز گذشته ۹۳ تروریست را در سراسر کشور به هلاکت رسانده است که ملا هیبت الله از فرماندهان محلی طالبان نیز در بین هلاک شدگان است.

خبرنامه ای که وزارت دفاع ملی امروز سه شنبه ۱۷ اسد منتشر کرده گفته شده است که علاوه بر هلاک شدن ۹۳ تروریست، ۲۶ تن دیگرشان نیز زخمی شده اند.

وزارت دفاع چندین رشته عملیات در شبانه روز گذشته در ولایت های ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، لوگر، خوست، غزنی، کندهار، زابل، ارزگان، بادغیس، فراه، بغلان، فاریاب، بدخشان و هلمند راه اندازی کرده بود.

در عملیاتی که در مرکز ولایت هلمند راه اندازی شده بود، ملا هیبت الله از فرماندهان محلی طالبان با ۱۹ تروریست دیگر به هلاکت رسیده است. در این عملیات ۲ باب قرارگاه، یک عراده موتر و مقداری اسلحه و مهمات دشمن تخریب و منهدم شده است.

وزارت دفاع می گوید که در ولسوالی های گیلان و ده یک ولایت غزنی نیز یک عراده موتر دشمن از بین برده شده است .

گفتنی است که اردوی ملی توانسته است دو فرد انتحاری را که قصد حمله به ولایت کاپیسا را داشت، قبل از رسیدن به هدفش به هلاکت برساند.

وزارت دفاع می گوید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ عملیات تصفیوی پلان شده، ۱۸عملیات خاص و یک عملیات شبانه در ۱۶ ولایت کشور راه اندازی شده ، نیروی هوائی ۹۷ پرواز هوائی به حمایت نیروی اردوی ملی اجرا و ۹ ضربه به لانه های دشمن وارد کرده است .

م.الف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *