• انتشار: 2 دسامبر 2015
  • ساعت: 20:58
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4798
پرینت

ملا اختر منصور رهبر طالبان در یک درگیری زخمی شد

مقامات می گویند که ملا اختر محمد منصور رهبر جدید طالبان در یک درگیری میان طالبانی که پس از یک مشاجره لفظی آغاز شد به شدت زخمی شده است.

سلطان فیضی سخنگوی معاون اول ریاست جمهوری کشور می گوید “ملا منصور به شدت زخمی شده است. وی را به سرعت به شفاخانه ای انتقال دادند، اما نمی دانیم که زنده مانده است یا خیر.”

یک مقام اداره امنیت ملی کشور نیز گفته های آقای فیضی را تائیده کرده، و همچنین برخی منابع شورشیان نیز به AFP گفته اند که ملا منصور به شدت زخمی شده است.

آقای فیضی گفت که این درگیری در منطقه کچلاق در نزدیکی شهر کویته پاکستان رخ داد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما این خبرها را رد می کند و می گوید چنین اتفاقی نیفتاده است.

ملا اختر محمد منصور در تاریخ ۹ اسد/مرداد (۳۱ جولای) سال جاری پس از اینکه خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر و بنیانگذار جنبش طالبان منتشر شد به عنوان رهبر جدید طالبان انتخاب گردید.

اما مخالفت های شدیدی پس از این انتخاب میان طالبان شکل گرفت، به گونه ای که برخی فرماندهان ارشد طالبان از بیعت با وی خودداری کردند و گفتند که در انتخاب رهبر جدید طالبان جهت گیری شده است.

برخی منابع نزدیک به ملا اختر منصور گفتند “چهار تن در درگیری هایی که میان طالبان در روز چهارشنبه شکل گرفت کشته و چند تن دیگر نیز زخمی شدند که ملا اختر محمد منصور نیز میان زخمی ها می باشد، اما شدت جراحت وی کاملا مشخص نیست.”

این گفته ها توسط برخی شورشیان دیگر طالبان نیز تائید شد.

منبع می افزاید “جلسه ای در منزل “عبدالله سرحدی” یکی از فرماندهان دسته ملا منصور برگزار شده بود که اختلافات در برخی نقاط به مشاجره لفظی میان آنها کشیده شد و سپس عبدالله سرحدی به سوی حضار آتش گشود و دیگران نیز با شلیک گلوله های خود به وی پاسخ دادند.”

عبدالله سرحدی پس از حمله آمریکا به افغانستان دستگیر شده و به زندان گوانتاما فرستاده شد، اما بعدها آزاد گردید. سپس وی توسط پاکستان بازداشت شد اما بار دیگر در سال ۲۰۱۲ آزاد شد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *