• انتشار: 7 آگوست 2016
  • ساعت: 15:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12044
پرینت

مقام های افغانستان و ایران خواهان همسویی در امر مبارزه با تروریسم شدند

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان ، در ادامۀ دیدارهای رسمی با مقامات جمهوری اسلامی ایران، امروز یک شنبه با آقای عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر امور داخله آن کشور ملاقات کرد.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی در خبرنامه ای گفته است که در این ملاقات پیرامون همکاری های امنیتی و مرزی، مبارزه با کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر، زندگی مهاجرین افغان در ایران و گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مقامات دو کشور ضمن تاکید بر مساعی مشترک در جهت سرکوب تهدیدات دهشت افگنی، خواستار هماهنگی و همسویی در سطح پالیسی میان افغانستان و ایران در امر مبارزه با تروریزم گردیدند.

مبارزه با کشت تولید و قاچاق مواد مخدر، مساله مهاجران افغانستانی در ایران، همکاری های امنیتی در امتداد مرز افغانستان و ایران و گسترش همکاری های اقتصادی میان دو کشور از موضوعاتی بود که در این ملاقات مورد بحث و گفت‎وگوی مفصل صورت گرفت.

این سفر که به دعوت آقای علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته بود، در ادامه سلسله سفرهای منطقه ای آقای اتمر است، که برای به دست آوردن اجماع منطقه ای، یافتن راهکارهای مشترک و ایجاد هماهنگی منطقه ای در مبارزه با تهدیدات مشترک تروریزم انجام می شود.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی می گوید که در ایجاد این اجماع ، نقش جمهوری اسلامی ایران، به عنوان همسایه ای مهم افغانستان، موثر و کلیدی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *