• انتشار: 11 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17412
پرینت

مقامات امنیتی تحقیقات شان را در خصوص حمله های مرگبار اخیر در کشور آغاز کردند

مقامات امنیتی کشور تحقیقات شان را در خصوص حملات مرگبار روز گذشته در کابل و قندهار که به طور مجموع منجر به کشته شدن بیش از ۶۰ تن شد را آغاز کرده اند.

وزارت صحت عامه امروز چهارشنبه آمار کشته شدگان حملات دیروز در کابل را ۴۷ نفر اعلام کرد و گفت که ۱۰۷ تن دیگر نیز زخمی شدند. از سویی دیگر در انفجار مهمانخانه والی قندهار نیز ۱۱ تن جانشان را از دست دادند.

در همین حال یک تن از مقامات امنیتی کشور گفت که ممکن است آمار کشته شدگان افزایش نیز یابند زیرا وضعیت صحی برخی از زخمی ها وخیم می باشد.

بسیاری از قربانیان حادثه کابل، یا کارمندان شورای ملی بودند که در ساعت شلوغی روز در حال برگشت به خانه هایشان بودند، و یا نیروهای امنیتی ای بودند که در حال کمک به قربانیان انفجار اول بودند.

طالبان مسئولیت انفجار در کابل را به عهده گرفت و گفت که کارمندان ریاست پنجم امنیت ملی را هدف قرار داده است.

اما این گروه دست داشتن در حمله دوم در قندهار را که قربانیان آن عمدتا مقامات دولتی و دیپلومات های امارات متحده عربی بودند، رد کرد.

گفته می شود دیپلومات های امارات متحده عربی به منظور رایزنی برای افتتاح یک یتیم خانه به قندهار رفته بودند.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور امروز چهارشنبه به ولایت قندهار رفت تا از نزدیک تحقیقاتش را در زمینه آغاز کند. در این رویداد، ۵ دیپلومات امارات متحده عربی به همراه عبدالعلی شمسی معاون والی قندهار و شماری دیگر از مقامات کشور جانشان را از دست دادند.

تاکنون هیچ فرد و یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

گفته می شود بمب در زیر کوچ های اتاق نشینمن والی قندهار جاسازی شده بود.

جنرال عبدالرزاق فرمانده پولیس ولایت قندهار که خود در این حادثه بوده ولی جان سالم بدر برده است می گوید در این حمله استخبارات پاکستان و شبکه تروریستی حقانی دست داشته اند.

وی به خبرگزاری رها گفت که در پیوند به این حادثه ۵ تن بازداشت شده اند و ممکن است که بمب هنگام کار ساخت مهمانخانه جاسازی شده باشد.

لازم به ذکر است که همزمان با این دو حمله در شهرهای کابل و قندهار، شبه نظامیان طالبان با حمله به یک پوسته امنیتی در ولایت هلمند نیز، ۷ تن را کشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *