• انتشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۲۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10749
پرینت

وزارت معارف ۵۰۰ دانش آموز را برای آموزش های فنی به هند می فرستد

معنیت تخنیکی و مسلکی وزارت معارف ۵۰۰ شاگرد فارغ صنف چهاردهم را برای بهتر شدن مهارت هایشان، برای دوره یک و نیم ساله به هند می فرستد.

این شاگردان قرار است تا یک و نیم ماه دیگر انتخاب و فرستاده شوند. به گفته مقام های وزارت معارف افرادی که توانایی گپ زدن به زبان انگلیسی و نمرات بهتری دارند، انتخاب خواهند شد.

رحیل محمد فرملی، معین تعلیمات تخنیکی و مسلکی وزارت معارف امروز یکشنبه به رسانه ها گفت که این دانش آموزان از ۳۴ ولایت کشور که در ۸ زون قرار دارند، انتخاب می شوند.

آقای فرملی علاوه کرد که در شرایط کنونی کشور ما ضرورت شدیدی به نیروی کاری فنی دارد و این اقدام می تواند در توسعه کشور کمک بزرگی کند.

وی همچنین افزود که از دیگر مزایای این طرح می تواند، جلوگیری از خروج ارز توسط کارگران خارجی و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور شود.

معین تعلیمات تخنیکی و مسکلی وزارت معارف گفت که شاگردانی که به این برنامه فرستاده می شود بر اساس تقاضای مارکیت کار است و نیاز بخش عظیمی از مارکیت کار را حل خواهد کرد.

به گفته مقام های معینیت، این ۵۰۰ شاگرد در ۱۵ رشته: بانکداری، کمپیوتر، زراعت، انجینری، معادن و پترولیم، مدیریت بازرگانی، حسابداری، ماشینری و راه آهن در کشور هندوستان آموزش خواهند دید.

معین تخنیکی و مسلکی وزارت معارف می گوید که هزینه هر شاگرد ۵ هزار دالر امریکایی است و از طرف بانک جهانی داده می شود.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود علاوه کرد که موسسه ها و انستیتوت های داخلی ظرفیت و توانایی اموزش این شاگردان را نداشت و بدین منظور به خارج از کشور فرستاده خواهند شد.

گفتنی است که این برنامه چهارمین دور برنامه های “ووچر” است که شاگردان انستیتوت های فنی به هند فرستاده می شوند قبل از ۸۵۰ شاگرد در موسسه های داخلی آموزش دیده اند.

معین تعلیمات تخنیکی و مسکلی وزارت معارف همچنین گفت که به زودی ۳۵ استاد مکاتب فنی نیز برای دوره ماستری به کشور هند فرستاده می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *