• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۹:۱۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4243
پرینت

معترضان تا اداره امور پیش رفتند

هزاران تن از شهروندان کابلی در پیوند به کشته شدن هفت گروگان هزاره، امروز دست به اعتراض زدند و مقابل دروازه جنوبی ارگ تجمع کردند.

تظاهرکنندگان با شعارهای “ارگ، ارگ؛ مرگ، مرگ”، اشرف غنی و اتمر، این بود افغان برابر” و “اشرف و عبدالله مردم را نکنید تباه” تجمع کردند و خواسته های خود را از مقام های حکومت خواستند.

آنان از مقام های حکومت وحدت ملی خواستند که به محل تظاهرات حضور یابند و به خواسته های مردم گوش فرا دهد، اما مقام این خواسته ها را نشنیده گرفت.

تظاهرکنندگان از مقام های حکومت وحدت ملی می خواستند که تپه ای را در کابل به شهدای زابل اختصاص دهد، در زودترین فرصت عملیات تصفیه ای را در ولسوالی خاک افغان راه اندازی کند و قول اردوی را در ولایت های مرکزی اختصاص دهد.

IMG_9542

اما این خواسته ها نشنیده گرفته شد، معترضان حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر دروازه های ابتدایی اداره امور را شکستند و وارد اداره امور شدند.

در این زمان برخی از محافظان اداره امور و ریاست جمهوری دست به تیر اندازی زدند که باعث زخمی شدن هشت تظاهرکننده شد.

اما این تیر اندازی ها نتوانست مردم را پراکنده کند و تظاهرکنندگان  همچنان پشت دروازه تجمع کردند.

IMG_9686

جنرال مراد علی مراد به نمایندگی از مقام های حکومت وحدت ملی بین تظاهر کنندگان حضور یافت و به مردم وعده سپرد تا ساعت دیگر خواسته هایشان را به گوش مقام های حکومت وحدت ملی برساند.

بعد از رفتن جنرال مراد، رئیس جمهوری از معترضان خواست تا به علاوه هفت بازمانده خانواده شهدا، ۳۰ تن از نمایندگان معترضان به داخل ارگ برود.

اما این خواسته در مراحل ابتدایی از سوی معترضان پذیرفته نشد.

IMG_9758

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *