• انتشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۰۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17139
پرینت

معترضان به وضع قوانین گمرکی، بزرگراه چمن-کندهار را مسدود کردند

معترضان پاکستانی بخاطر وضع قوانین گمرکی از سوی مقامات سرحدی پاکستان، روز گذشته بزرگراه چمن-کندهار را که پاکستان را به جنوب افغانستان متصل می کند، مسدود کردند.

معترضان پس از آن اقدام به مسدود کردن این بزرگراه به وسیله موانع و یا تایرهای آتش زده کردند، که مقامات سرحدی پاکستان، مرز افغانستان و پاکستان را بخاطر جلوگیری از تجارت های غیرقانونی بسته کردند.

معترضان در بزرگراه اصلی چمن-کندهار تجمع کردند و عبور و مرور موترها را متوقف کردند.

آنها همچنین به سوی موترهای عبوری سنگ پرتاب می کردند و سعی در توقف آنها داشتند.

از این رو، شمار زیادی از موترهای باربری افغان که براساس موافقتنامه ترانزیت تجاری در حال عبور بودند، مجبور به توقف در دو طرف مرز گردیدند.

لازم به ذکر است که مقامات گمرک و سرحدی پاکستان کمپاینی را راه اندازی کرده اند تا از تجارت های غیرقانونی در مرز جلوگیری کنند، و نگذارند افراد به طور غیرقانونی از دو طرف مرز کالاهایشان را به طور غیرقانونی عبور دهند.

امیر محمد، یکی از رهبران معترضان گفت پس از اینکه مقامات سرحدی و گمرکی پاکستان اقدام به مسدود کردن مرز گرفتند، شماری از افرادی که توسط تجارت های کوچک نان آور خانواده هایشان بوده اند، با مشکلی جدی مواجه شده اند.

وی گفت “ما هیچ راه دیگری برای کسب روزی مان بجز این تجارت کوچک نداریم. صدها تن بخاطر این محدودیت تازه در دو طرف مرز بیکار شده اند، و مجبور می شوند دست به اقدام های جنایی بزنند زیرا هیچ چاره ای دیگر ندارند.”

پس از این رویداد، برخی مقامات محلی با معترضان نشستی در عصر روز گذشته برگزار کردند و به آنها اطمینان دادند که مشکل شان را با مقامات سرحدی و گمرکی پاکستان در میان می گذارند و راه حلی برای این کار در نظر می گیرند.

پس از این نشست، معترضان متفرق شدند و ترافیک پس از چندین ساعت به روی موترها باز شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *