• انتشار: ۱۹ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۵۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19892
پرینت

معاون والی نام نهاد طالبان در کندز کشته شد

مقا‌م‌های ولایت کندز تایید کرده اند که اسدالله مظلوم، معاون والی نام نهاد طالبان در این ولایت در نتیجه‌ی حمله هواپیمای بدون سرنشین کشته شده است.

عکس آرشیو

دفتر مطبوعاتی کندز در یک اعلامیه گفته است که این مقام طالبان حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته “جمعه” با ۱۳ تن از همراهانش که ۷ تن آنها خارجی بودند، در منطقه‌ی ملاقلی ولسوالی دشت ارچی کشته شده است.

از سوی دیگر پاسوال شیر عزیز کامه وال، فرمانده عمومی پولیس در زون شمال شرق، با تایید این رویداد گفته است که این حادثه، ظهر روز گذشته رخ داده و ۲۴ مخالف مسلح در آن کشته شده اند.

کامه وال، اسدالله مظلوم را ولسوال نام نهام طالبان برای ولسوالی امام صاحب و مولوی شمس الدین را معاون والی این گروه در کندز خوانده و گفته است که با ۲۲تن از افرادشان کشته شده اند.

در اعلامیه‌ی پولیس زون ۸۰۸ سپین زر آمده است که شاه ولی، یکتن از فرماندهان گروه طالبان ولسوالی خان آباد نیز در جمع کشته شده گان شامل است

اعلامیه افزوده است که مخالفان مسلح به منظور انتقام گیری ساعاتی پس از این رویداد به یکی از پاسگاهای اردوی ملی در ساحه‌ی جوی بیگم ولسوالی امام صاحب حمله کردند که در نتیجه‌ی آن ۲ تن حمله کننده کشته و ۶ تن دیگر آنان زخمی شدند.

از سوی دیگر طالبان مسلح با نشر یک اعلامیه بمبارد هوا پیمای بدون سرنشین را تایید کرده اند، اما گفته اند که در این رویداد ۴ تن از افراد وابسته به آنان کشته شده اند و هیچ مقام بلند پایه در آن شامل نیست.

قابل ذکر از است که نزدیک به یک ماه قبل، ملاسلام والی طالبان برای ولایت کندز نیز در حمله هواپیمای بدون سرنشین کشته شده بود.
#۱TV

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *