• انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۲۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 29037
پرینت

معاون شورای عالی صلح: گفت‌وگوهای صلح به جاهای حساس رسیده‌است

اجماع ملی زنان افغانستان برای صلح با اشتراک صد ها تن از زنان در ولایت پروان برگزار شد.

این همایش از سوی دفتر رولا غنی به میزبانی اداره محلی پروان در پارک تفریحی گلغندی شهر چاریکار با اشتراک مشاورین دفتر رولا غنی، مسوولان شورای عالی صلح، فعالین حقوق زنان، هیئت رهبری ولایت پروان، شمار زیادی از زنان از ۹ ولسوالی ومرکز پروان برگزار شد.

«فضل الدین عیار» والی پروان در رابطه به نقش زنان در پروسه صلح تمرکز نموده گفت: اداره محلی پروان زمنیه را مساعد می سازد تا زنان فعالیت های سودمند را برای آوردن صلح انجام دهند.

والی پروان، ولایت پروان را بستر مناسب برای رشد اقتصادی و توسعه انکشاف دانسته، از خانم رئیس جمهور خواست که برای زنان پروان برنامه ها و بورسیه های تحصیلی را درنظر گرفته و در ایجاد یک پارک تفریحی معیاری نیز توجه جدی نمایند.

همچنان «حبیبه سرابی» معاون شورای عالی صلح افغانستان در مورد پروسه صلح واهداف دولت برای آوردن صلح صحبت نموده گفت: گفتگو های صلح در سطح کشور حاد شده و به مرحله حساس خود رسیده است.

وی افزود: رئیس جمهور کشور به خاطر رسیدن به صلح اجماع ملی را یگانه راه رسیدن به صلح دانسته که این اجماع ملی که در آن مردان و زنان نقش دارند گزینه مناسب در گفتگوی های صلح می باشد. خانم سرابی می گوید: بانوی نخست کشور به منظور اینکه زنان در پروسه صلح در حاشیه قرار نگیرند اجماع ملی زنان را برای صلح در سطح مرکز برگزار نمود، قرار است آنرا در ۳۴ ولایت افغانستان برگزار کند که ولایت پروان به عنوان نخستین ولایت شاهد برگزاری اجماع ملی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *