• انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۰۲
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 34746
پرینت

معاون دوم رئیس اجرایی با سفیر ایران در کابل دیدار کرد

استاد محقق، معاون دوم رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، با سفیر ایران در کابل دیدار و گفت‌وگو نمود.

در این دیدار که شنبه ۲۸ ثور صورت گرفت در مورد اوضاع سیاسى جارى منطقه ، پروسه صلح و انتخابات ریاست جمهورى پیش رو در افغانستان  بحث و تبادل نظر شد.

محمد رضا بهرامى از روند صلح و گفتگوى بین الافغانى بین دولت وسیاسیون افغان و تحریک طالبان حمایت نمود، انتخابات شفاف و مورد توافق همه طرفها را راه حل اساسى معضل افغانستان دانست و بر پیوند دوستى بین افغانستان و ایران تاکید نمود.

وی اعلام کرد سیاست ایران در طول ١٨ سال گذشته به گونه‌ای بوده که در پروسه دولت وملت سازى افغانستان پس از جنگ با افغانستان همکاری کرده‌است.

سفیر ایران تأکید کرد: «ایران علاقه نداشته اختلافش با امریکا به افغانستان کشانده‌شود و در آینده هم این سیاست را دنبال می‌کند.»  

معاون ریاست اجرائی جمهوری اسلامی افغانستان نیز از همکاری های جمهورى اسلامى ایران با دولت و مردم افغانستان قدردانی نمود و گفت مردم افغانستان از همکاریهای ایران در عرصه هاى مختلف خصوصاً پذیرایى طولانى مدت از سه ملیون مهاجر افغانى و ایجاد سهولتها در عرصه تعلیم وتحصیل برای جوانان و اطفال افغانستانى در ایران سپاسگزاری می‌کنند وطرفدار روابط برادرانه دوستانه با ایران هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *