• انتشار: 18 ژوئن 2016
  • ساعت: 13:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10154
پرینت

معاون دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات استعفا داد

احمد جاوید حبیبی، معاون دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات به دلیل بی سرنوشت بودن انتخابات مجلس و شورای ولایتی، از سمتش استعفا داد.

آقای حبیبی در استعفانامه اش نوشته است، دلیل اصلی استعفایش را ابهامات مزمن روند انتخابات و ضیاع ظرفیت مسلکی عنوان کرده و گفته است که سر از تاریخ اول سرطان سال روان نمی خواهد در این سمت باقی بماند.
او این استعفا را به ریاست کمیسیون مستقل انتخابات فرستاده است.
نورمحمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات اما می‏گوید که احمد جاوید حبیبی سرپرست ریاست دارالانشاى کمیسیون مستقل انتخابات، چهارشنبه گذشته استعفا داد؛ اما استعفاى وى منظور نشده و شامل کار است.
احمد جاوید حبیبی معاون مسلکى دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات، پس ازاستعفاى ضیاءالحق امرخیل از پست ریاست دارالانشاى این کمیسیون، نزدیک به دو سال به عنوان سرپرست این ریاست ایفای وظیفه می کرد.
حبیبی در استعفانامه اش نوشته است که منحیث یک جوان و شخص مسلکی که متعهد به خدمت­گذاری به کشور و مردم می­باشد، با توانایی­های بالقوه اى که در بخش مدیریتی دارد، حاضر به خدمت در دیگر بخش­های سکتور عامه می­باشد.
این اقدام در حالی صورت می گیرد که بر اساس توافقنامه حکومت وحدت ملی باید تمامی اعضای کمیسیون های انتخاباتی تبدیل و قانون انتخابات نیز اصلاح شود.
این مسوده این قانون دوبار در قالب فرمان تقنینی به مجلس نمایندگان فرستاده شد ولی هر بار توسط نمایندگان رد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *