• انتشار: 17 اکتبر 2016
  • ساعت: 00:24
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 14431
پرینت
اتاق تجارت پاکستان:

توافقنامه تجاری هند و افغانستان از طریق خاک پاکستان، مساوی با امضای سند مرگ پاکستان است

فدراسیون اتاق های تجارت و صنایع پاکستان گفته است که دولت پاکستان نباید به فشارهای بین المللی توجه کند و اجازه تجارت میان افغانستان و هند از طریق خاک پاکستان را ندهد.

احمد جواد رئیس کمیته صادرات پالیزکاری (گل های باغبانی) فدراسیون اتاق های تجارت و صنایع پاکستان گفت که هند و افغانستان نتوانستند به پاکستان فشار بیاورند تا خاک پاکستان را به مسیر ترانزیت تجاری خود بدل کنند.

او افزود “پس از آن، هند شروع به تبلیغات برای دیپلومات های غربی کرد و از خوبی های ترددهای روان و آرام در سطح کشورهای جنوب آسیا برای آنان تعریف کرد.”

احمد جواد گفت پاکستان تاکنون از تجارت آرام و سریع میان افغانستان و هند بخاطر مسایل امنیتی مشروع جلوگیری کرده است، زیرا این کار امنیت داخلی پاکستان را تهدید کرده، سبب افزایش تروریزم می شود، و حتی پروژه های کلان اقتصادی پاکستان را مانند کوریدور اقتصادی چین و پاکستان به خطر می اندازد.

به گفته وی، پاکستان تاکنون توافقنامه خط آهن و بزرگراه سارک را امضا نکرده است، و بخاطر مسایل امنیت ملی پاکستان نباید هم امضا بکند، زیرا تجارت هیچ گاه مهم تر از امنیت ملی نمی باشد.

احمد جواد گفت “ما نمی توانیم کشور را به خاطر رضایت برخی کشورها به سوی هرج و مرج سوق دهیم.”

او تاکید کرد “امضای این توافقنامه به معنای سند مرگ ما (پاکستان) می باشد، زیرا متصل کردن دو همسایه قطعا به ملت پاکستان صدمه وارد می کند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *