• انتشار: ۷ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۰۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20425
پرینت

یک قدم به جلو؛ دانش آموزان کاتب صاحب مکتب کرایی شدند

به دنبال اعتراض های گسترده به دلیل نبود صنف و محیط درسی برای شاگردان مکتب فیض محمد کاتب، ریاست معارف شهر کابل یک ساختمان برای این مکتب اجاره کرد.

پیش از این شاگردان مکتب فیض محمد کاتب در یک مکان رو باز زیر باران و آفتاب درس می خواند.

محمد عارف حیدری، فعال مدنی و سیاسی هنگام تحویل دهی این ساختمان اما گفت که تعمیر کرایی برای ما قابل قبول نیست، باید تعمیر اصلی مکتب درست شود.

آقای حیدری اضافه کرد که مسوولان وزارت معارف به وعده های اصلی که به ما داده بودند، عمل نکرده اند.

او گفت، خواست ما و مردم شهرک اتفاق فقط کرایه یک تعمیر نیست بلکه اعمار تعمیر اصلی مکتب فیض محمد کاتب است؛ او از مسوولین وزارت معارف یک بار دیگر به جدیت خواست به وعده خود عمل کنند و در قسمت کمبود معلمین هم توجه جدی نماید.

آقای حیدری هشدار می دهد که اگر مسوولین وزارت معارف به وعده های خود عمل نکنند ما دست به اعتراضات گسترده زده و به داد خواهی خویش ادامه می دهیم.

در همین حال حجت السلام جمعه خان محمدی امام مسجد شهرک اتفاق گفت: من به نمایندگی از مردم شهرک اتفاق تشکر ویژه از زحمات محمد عارف حیدری دارم که حد اقل فرزندان ما را صاحب یک تعیمر کرایی ساخت.

احمد رستگار مدیر لیسه فیض محمد کاتب گفت: هشت هزار شاگرد در زیر آفتاب سوزان و روی خاک مشغول فراگیری علم بودند که امروز الحمدالله در نتیجه سعی تلاش آقای حیدری به سایه انتقال داده شد.

مدیر لیسه کاتب گفت: تعمیری که به کرایه گرفته شده است از نگاه مکان، بهداشت و آب قابل قناعت بخش است، اما ما خواهان اعمار تعمیر اصلی مکتب فیض محمد کاتب هستیم.

قابل یاد آوری است که مکاتب خاتم الانبیا، امام جعفر صادق، بی بی خدیجه، آصف مایل، قلعه علی مردان، خاتم المرسلین، مفید، توحید، کته بلندی و مکتب ابتدائیه رسالت نیز در نتیجه تلاش محمد عارف حیدری در مناطق مختلف کابل ایجاد و افتتاح گردیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *